31.08.2022

#Jaki sport uprawiać w nadchodzącym sezonie?

Sport

Gdy zima zacznie dobiegać końca, z pewnością poważnie będziesz się zastanawiać, co można robić w nadchodzącym sezonie letnim. Może to okazja do spróbowania swoich sił w nieco innych dyscyplinach sportu niż zimowa kulturystyka, czy granie w strzelanki na konsoli. Jeśli jesteś ciekawy, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie – zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

W okresie zimowym zupełnie zrozumiałym jest to, że staramy się unikać uprawiania sportów na otwartym powietrzu. Ujemne temperatury, chłód i chodniki usłane mieszaniną błota i soli w niczym nie zachęcają do podjęcia inicjatywy sportowej. Jednak, pomimo ujemnych temperatur, zachęcamy do wytężenia umysłu już dziś i zastanowienia się, czy może warto spróbować czegoś nowego. Wieloletnie treningi jednej dyscypliny sportu może już nie przynosić tyle radości oraz efektów, w porównaniu z początkowym okresem jej uprawiania.

Czy strzelectwo to dobra forma spędzania czasu z rodziną?

Może to czas na coś nowego albo coś, co stanie się dodatkiem do miło spędzanego czasu wraz z rodziną. Jednym z takich pomysłów może być strzelectwo. Nie mówimy jednak tutaj o broni ostrej, a jedynie dobrej jakości karabinach, wiatrówkach, Na które nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia. Dzięki temu, że niepotrzebne są uprawnienia, jedyne co Cię ogranicza, przed wyruszeniem do lasu i rozpoczęcie swojej strzeleckiej przygody jest wybór odpowiedniego modelu.

Może to być równie dobrze karabin, jak krótki pistolet imitujący wyglądem model z Twojej ulubionej gry FPS. Wiatrówki dzielą się zazwyczaj na dwa rodzaje, gdzie jedne, aby wprawić śrut w ruch, wymagają sprężonego gazu z naboju, a inne kompresują to powietrze tłokiem napędzanym przez metalową sprężynę.

Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Wygoda wiatrówek zasilanych gazem, to konieczność zakupu naboi z gazem, a w przypadku zużycia wszystkich, przymusowego zakończenia zabawy. Z kolei te zasilane ręcznym naciągiem, cechują się dużo niższą szybkostrzelnością oraz odrzutem, który zaburza trajektorię lotu śrutu.

Może alternatywa dla tradycyjnej siłowni?

Jeśli wolimy bardziej aktywną formę spędzania czasu, to może zamiast klasycznej siłowni, warto pomyśleć o streetworkout’cie, czyli treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Pewnie nie raz wadziłeś drążki i drabinki, przy których ćwiczą sportowcy, bez względu na panującą dookoła aurę. Wiele osób uważa taki trening za dużo bardziej efektywny oraz mniej narażający na kontuzje niż ten klasyczny trening na siłowni.

Polecany jest dla ludzi w każdym wieku, ponieważ sposób, w jaki napinasz mięśnie przy każdym z ćwiczeń, jest nieporównywalnie mniej kontuzyjny niż jakikolwiek sport siłowy. Masz kłopoty z podciąganiem? Nie musisz robić tego, nie wiadomo ile razy. Początkowo trudne ćwiczenia szybko staną się względnie przystępne. Wystarczy, że będziesz stosował tak zwane progresje, czyli ćwiczenia pomocnicze do osiągnięcia danej figury, lub w pełni poprawnego, trudnego nowego ruchu.

Treningi z gumami oporowymi

Wolisz wykonywać ćwiczenia w przerwach w trakcie swojej zdalnej pracy? Obowiązki na wymagającym stanowisku sprawiają, że szukasz sposobu na złapanie świeżych myśli i rozruszania się intelektualnego? Z kolei nie chcesz inwestować za dużo w sprzęt sportowy, którego i tak nie masz gdzie postawić w swoim maleńkim mieszkaniu? Nic trudnego, ponieważ idealnie do tego sprawdzą się gumy do ćwiczeń. Wystarczy kupno 2 lub trzech sztuk o różnym poziomie oporu.

  • 10 kg
  • 20 kg
  • 30 kg

Z takim zestawem, możemy wykonywać większość ćwiczeń, które byśmy wykonywali na siłowni. Prawda, że to fantastyczne? W wielu marketach, co jakiś czas pojawia się promocja, gdzie można kupić wysokogatunkowe gumy w naprawdę rozsądnych cenach.

Bardzo zachęcająca była jedna z wypowiedzi Sylvestra Stallone, który pomimo swojego wieku, reprezentuje tężyznę fizyczną, której mógłby pozazdrościć niejeden intensywnie trenujący 20sto latek. Zachwalał na wszelkie możliwe sposoby korzyści, jakie daje trening właśnie z gumami.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zdołał Cię przekonać do podjęcia prób w nowym sporcie, lub chociaż uzupełnić Twój ulubiony, czymś zupełnie nowym.