30.01.2017

#Jędrzejczyk dementuje, wielki powrót w MMA

Niepokonana Joanna Jędrzejczyk czeka na kolejną walkę w UFC. Pojawiły się informacje na temat potencjalnej rywalki mistrzyni wagi słomkowej, którą miałaby być Michelle Waterson. Polka nie potwierdza tych doniesień. W polskim MMA szykuje się wielkie wydarzenie. Na majowej gali KSW do rywalizacji powróci Łukasz „Juras” Jurkowski.

Jędrzejczyk wróciła do Stanów Zjednoczonych, gdzie przystąpiła do ciężkiej pracy. – To już koniec wakacji. Czas wracać do ciężkiej pracy w American Top Team. Super się cieszę z tego powodu! Nowe wyzwania i starania o bycie lepszą wersją siebie każdego dnia – napisała mistrzyni wagi słomkowej na swoim facebooku.

W oczekiwaniu na rywalkę

Ostatnią walkę 30-letni Polka stoczyła w listopadzie na gali UFC 205, kiedy to po pięciorundowym boju pokonała Karolinę Kowalkiewicz. Tym samym Jędrzejczyk po raz czwarty obroniła tytuł mistrzowski. Nowy rok niesie ze sobą kolejne wyzwania, a także domysły. Ruszyły spekulacje na temat najbliższej walki mistrzyni UFC, wedle których miałaby zaprezentować się na zaplanowanej na maj gali UFC 211 w rywalizacji z Michell Waterson.

31-letnia Amerykanka mocnym akcentem weszła do UFC. W debiucie, 12 lipca 2015 roku, pokonała przez poddanie Angelę Magana. Waterson miała zmierzyć się z Tecią Torres na UFC 194, jednak do walki nie doszło z powodu kontuzji. Jej przerwa trwała ponad rok, jednak w grudniu wróciła w efektownym stylu. Już w pierwszej rundzie rozprawiła się z Paige VanZant.

Akcje Amerykanki stoją wysoko, jednak Jędrzejczyk zaprzecza, że miałaby się z nią zmierzyć. –  Krążyły plotki, że będę walczyła z Michelle Waterson, ale to nie jest prawda. Byłam zaskoczona, bo dostałam wiele telefonów i wiadomości w tej sprawie. Kontaktowałam się nawet z Seanem Shelby, żeby zapytać, o co chodzi. Nie zamierzam walczyć z Waterson na UFC 211 – powiedziała w rozmowie z mmajunkie.com Jędrzejczyk.
 
Powrót

Po sześcioletniej przerwie do rywalizacji wraca Łukasz Jurkowski. Popularny „Juras” wystąpi podczas gali KSW Colosseum na stadionie PGE Narodowy, która odbędzie się 27 maja.

W ostatnim czasie Jurkowski realizował się w roli komentatora MMA, a także spikera Legii Warszawa. Niezwykle charyzmatyczny „Juras” postanowił wrócić do czynnego sportu. Wylewa pot na sali treningowej, żeby 27 maja dać z siebie maksimum. Po raz ostatni walczył na gali KSW 15, kiedy to przegrał z Tonim Valtonem. Łącznie stoczył 25 pojedynków, z których 15 zakończyło się jego triumfem.

To kolejna dobra informacja dla miłośników MMA. Na gali w Warszawie wystąpi aż pięciu mistrzów KSW: Marcin Wrzosek, Mateusz Gamrot, Tomasz Narkun, Fernando Rodrigues Jr. oraz Mamed Khalidov. Debiut w MMA zaliczy Damian Janikowski, a kolejną walkę stoczy Mariusz Pudzianowski.

fot. bloodyelbow.com

KM