24.07.2014

#Jędrzejczyk na gali UFC

Już 26 lipca oczy wszystkich miłośników MMA skierowane bedą na San Jose, gdzie odbędzie się gala UFC on FOX 12. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Robbie Lawler (23,10) i Matt Brown (19,11). 

Zawodnik American Top Team 32-letni Robbie ma na swoim koncie 19 zwycięstw przez nokaut. Jest byłym mistrzem EliteXC w wadze średniej oraz jest kandydatem do tytułu Strikeforce. W 2010 roku dostał nagrodę za nokaut roku – spodziewac mozemy się więd widowiskowych uderzeń w jego wykonaniu. Przeciwnikiem Robbiego będzie o rok starszy Matt Brown, który do tej pory dwunastokrotnie położył na deskach swoich rywali. Sam ani razu nie został znokautowany. Walczy dla klubu AMC Pankration. W ostatniej walce na gali UFC FIGHT NIGHT 40 pokonał Ericka Slive drugiej minucie w trzeciej rundy. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek, ktory niewątpliwie będzie bardzo wymagający dla obu fighterów.

Oprócz tych dwóch zawodników w klatce zobaczyć będziemy mogli jeszcze 22 innych uczestników, w tym naszą rodaczkę – Joannę Jędrzejczyk (6, 0). Debiut Polski na gali UFC może otworzyć jej drzwi do regularnego udziału w eventach organizowanych przez Ultimate Fighting Championship, co byłoby doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności naszej zawodniczki w najlepszymi fighterkami świata. Joanna jest sześciokrotną mistrzynią świata, czterokrotną Europy i dwukrotną Polski w muay thai. Reprezentuje klub Arrachion MMA Olsztyn. Polka zmierzy się z Brazylijką Juliana de Lima Carneiro (6, 1). Już nie mozmy się doczekać wyniku tej walki i trzymamy oczywiście kciuki za naszą rodaczkę.

Cała gala zapowiada się bardzo emocjonująco. W octagonie staną zawodnicy, których technika i umiejętnosci zagwarantują wielkie widowisko sportowe. Zapraszamy!

CAŁY FIGHTCARD

Michał Kubacki