10.05.2017

#Jędrzejczyk wraca do Dallas

W najbliższą sobotę, 13, maja Joanna Jędrzejczyk stanie do piątej obrony mistrzowskiego tytułu wagi słomkowej. Na gali UFC 211 Polka zmierzy się z Jessicą Andrade. W Dallas zaprezentuje się również Krzysztof Jotko.

To może być polska noc w UFC. Jędrzejczyk urosła do miany gwiazdy kobiecego MMA, zaś Jotko coraz pewniej poczyna sobie w wadze średniej. Czy 27-latek z Ornety zrobi kolejny krok w kierunku walki o pas?

Wspomnienia z Dallas

29-letnia zawodniczka pochodząca z Olsztyna stoczy swoją 14 walkę w karierze. Do tej pory nie poniosła żadnej porażki. Jeśli wygra z Andrade, przybliży się do rekordu Rondy Rousey, która sześć razy skutecznie broniła tytułu w kategorii koguciej. Warto zwrócić uwagę, że gala UFC 211 odbędzie się w Dallas, gdzie Jędrzejczyk ponad dwa lata temu wywalczyła pas wagi słomkowej. W drugiej rundzie zasypała ciosami Carlę Esparzę i wygrała przed czasem.

Najbliższą rywalką Polki będzie Jessica Andrade. 25-letnia Brazylijka ma na swoim koncie 21 walk, z których 16 wygrała. Ostatnie miesiące w wykonaniu Andrade są imponujące. Wygrała trzy walki, w tym dwie przed czasem. W ostatnim występie okazała się lepsza od Angeli Hill. Ostatnią porażkę na swoim koncie Brazylijka zapisała we wrześniu 2015 roku, kiedy to musiała uznać wyższość Raquel Pennington.

Występ w Dallas może być wyjątkowy dla Krzysztofa Jotko. Jeśli wygra, jego marzenia o walce o pas mistrzowski mogą stać się realne. 27-letni Jotko spisuje się fantastycznie w UFC. Wygrał pięć kolejnych pojedynków. W ostatnim starciu, UFC Fight Night 100, pokonał doświadczonego Brazylijczyka Thalesa Leitesa. Teraz Polak stanie naprzeciw Davida Brancha, który wraca do UFC. 35-latek ostatni pojedynek w amerykańskiej organizacji stoczył 3 marca 2011 roku. Musiał wtedy pogodzić się z porażką w starciu z Rousimarem Palharesem. Jednak nie zginął z pola widzenia. Branch występował z powodzeniem na galach prestiżowej organizacji WSOF i zapisał na swoim koncie mistrzowskie pasy wagi średniej i półciężkiej. Może pochwalić się imponującą serią dziesięciu wygranych z rzędu. 

Rocznica Miocica

14 maja 2016 roku Stipie Miocic pokonał na gali UFC 198 w Kurytybie Fabricio Werduma i sięgnął po pas mistrzowski w wadze ciężkiej. Dotychczas bronił go raz. Amerykanin efektownie pokonał Alisatiara Overeema. 

W Dallas zmierzy się z Juniorem dos Santosem, któremu będzie chciał się zrewanżować za porażkę z grudnia 2014 roku. Dla Brazylijczyka to kolejna szansa na odzyskanie mistrzowskiego tytułu. 33-latek stracił pas ponad cztery lata temu w starciu z Cainem Velasquez. Próbował odzyskać tytuł, ale bezskutecznie. Czy tym razem dos Santos będzie miał powody do radości?

Karta walki gali UFC 211:

Walka o pas wagi ciężkiej
265 lb: Stipe Miocic – Junior dos Santos  

Walka o pas wagi słomkowej kobiet
115 lb: Joanna Jędrzejczyk – Jessica Andrade 

170 lb: Demian Maia – Jorge Masvidal
145 lb: Yair Rodriguez – Frankie Edgar
125 lb: Henry Cejudo – Sergio Pettis 

155 lb: Eddie Alvarez – Dustin Poirier
145 lb: Chas Skelly – Jason Knight 
185 lb: Krzysztof Jotko – David Branch 
155 lb: James Vick – Polo Reyes 
115 lb: Jessica Aguilar – Cortney Casey
145 lb: Michel Quinones – Jared Gordon 
265 lb: Chase Sherman – Rashad Coulter
145 lb: Enrique Barzola – Gabriel Benitez
205 lb: Gadżimurad Antigulow – Joachim Christensen

Fot. Facebook Joanny Jędrzejczyk

KM