21.11.2019

#Joshua czeka na pokłony

Temperatura rośnie z dnia na dzień. Oczywiście nie na zewnątrz, mówimy o emocjach czysto sportowych związanych z walką, do której dojdzie 7 grudnia w Diriyah Arenie. Andy Ruiz Jr. będzie bronił mistrzowskich pasów WBA, IBF, WBO i IBO w starciu z Anthony'm Joshuą.

Ruiz Jr. wykorzystał swoją szansę i stał się pierwszoplanową postacią kategorii królewskiej. Pierwotnie 1 czerwca br. niepokonany Anthony Joshua miał rywalizować z Jarrellem Millerem. Wszystko było dogadane, jednak w organizmie Amerykanina wykryto obecność zakazanego środka. W takiej sytuacji konieczne było poszukiwanie zastępstwa i wybór padł na Ruiza Jr. Miało być łatwo, miło i przyjemnie, a tymczasem Brytyjczyk już w trzeciej odsłonie zapoznał się z deskami. 30-letni Meksykanin sprawił niespodziankę i w siódmej rundzie znokautował czempiona. Sensacja – tak najczęściej określano rozstrzygnięcie pojedynku. Co istotne, Ruiz Jr. miał miesiąc na przygotowania i intensywnie trenował, aby wykorzystać nadarzającą się szansę.

Pół roku po porażce Joshua wraca i chce odzyskać utracone tytuły. 7 grudnia walka odbędzie się w… Arabii Saudyjskiej. Warto wspomnieć, że pierwsze starcie miało miejsce w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Dla Brytyjczyka był to pierwszy pojedynek poza ojczyzną. Debiut w Stanach Zjednoczonych zakończył się porażką, więc teraz czas na nowy teren.

Lokalizacja rewanżu wydaje się ciekawa i rzecz jasna chodzi o jak najszerszą promocję boksu. Z pewnością emocje sięgną zenitu, bo w grze są cztery mistrzowskie pasy. Joshua ciężko trenował i jest naładowany energią, która ma wyzwolić się w ringu. – Najwyraźniej walczę z najlepszym zawodnikiem w kategorii. Kiedy go pokonam chcę, żeby wszyscy mi się pokłonili – mówi „AJ”.

W zawodowej karierze Joshua odniósł 22 zwycięstwa, w tym 21 przed czasem. "AJ" chce poprawić swój dorobek i udowodnić, że to on jest najlepszy. – Wiem, co muszę zrobić i przygotowałem się najlepiej do walki. Wydajność prowadzi do zwycięstwa – podkreśla Joshua. Wiadomo, że mistrz tanio skóry nie sprzeda. Ruiz Jr. świętował swój sukces, co odbiło się na jego wadze, ale teraz gubi kilogramy i szykuje formę na rewanż. Pytanie – kto komu będzie musiał oddać pokłon?

Fot. Anthony Joshua Facebook

KM