29.10.2014

#Judo Grand Slam w Abu Dhabi w telewizji FightKlub!

Grand Slam w judo – oczy zwrócone na "Wiłka"

Nasz ekspert judo Krzysztof Wiłkomirski wraca do kadry Polski. Od piątku do niedzieli Biało-Czerwoni w silnym składzie powalczą w prestiżowym Grand Slamie w Abu Dhbai. Transmisje codziennie od g. 14:00 w FightKlubie.

34-letni Krzysztof Wiłkomirski, brązowy medalista Mistrzostw Świata (2001 rok) i Mistrzostw Europy (2003), na co dzień komentuje judo na naszej antenie. Tym razem kibice zobaczą go w akcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wraca do kadry Polski po 2,5-letniej przerwie. W październiku był najlepszy w Mistrzostwach Polski w Katowicach, a w minioną niedzielę wygrał turniej "Złoto Shoguna" w Gliwicach. W finale pokonał byłego Mistrza Europy i ubiegłorocznego brązowego medalistę MŚ Belga Dirka van Tichelta.

W 2009 roku Krzysztof Wiłkomirski był w finale zawodów Grand Prix w Abu Dhabi. Wtedy przegrał z… van Ticheltem. Być może do kolejnej ich walki dojdzie w sobotę. Przed 5 laty trzecie miejsce w Abu Dhabi zajął inny nasz ekspert Tomasz Adamiec. Natomiast w wadze -81 kg triumfował Robert Krawczyk, dziś trener belgijskiej kadry.

– W drodze do finału pokonałem finalistów ME 2009 Holendra Dexa Elmonta i Ukraińca Władimira Sorokę – powiedział Krzysztof Wiłkomirski.

W składzie Polski na Grand Slam jest 13 zawodniczek i zawodników: -52 kg Karolina Pieńkowska. -52 kg Agata Perenc, -57 kg Arleta Podolak, -63 kg Agata Ozdoba, -70 kg Katarzyna Kłys, -78 kg Daria Pogorzelec (2 tygodnie temu wygrała Grand Prix w Taszkencie), -78 kg Katarzyna Furmanek, 78 kg Joanna Jaworska; -66 kg Paweł Zagrodnik, -73 kg Krzysztof Wiłkomirski, -81 kg Łukasz Błach, -81 kg Jakub Kubieniec, 100 kg Maciej Sarnacki. (FightKlub)

W piątek 31.10 współkomentatorem będzie wicemistrz Polski w judo Damian Stępień – nr rej. WWL 70181.