14.07.2014

#Kamil Ruta

Polski zawodnik trenujacy w klubie MSK Wicher Kobyłka. Trenuje pod okiem Grzegorza Engela, który jednocześnie jest trenerem kadry narodowej Kick Light Juniorów. Trenuje od kiedy skończyl 9 lat. Od czterech lat regularnie występuje w biało-czerwonych barwach. Od początku kariery zawodowej odnosi duże sukcesy w kick-boxingu. W wieku 19 lat podczas startu w Mistrzostwach Europy w Bukareszcie zdobył tytuł wicemistrza kontynentu seniorów. W 2013 roku w Turcji zdobył Mistrzostwo Świata w formule kick-light. W tym samym roku zdobył Puchar Świata w formule Kick Light w kat. -79kg. Zawody odbyły się w węgierskim Seged, gdzie w swojej formule pokonał świetnie przygotowanych Rosjan i Węgrów. Z Seged Ruta przywiózł także tytuł drużynowego Mistrza Europy.

Odnosi sukcesy w kraju – w 2012 roku w Kartuzach pokonując Andrzeja Modzelewskiego w kat. –79 kg. Kilka miesięcy wczesniej Ruta został mistrzem Polski w kat. – 74 kg. W tym samym roku podczas Mistrzostw Polski w Kurzętniku zdobył II miejsce w kat.-79kg w formule Semi Contact oraz tytuł vicemistrzowski w formule Light Contact (-79kg). Ponadto zdobył Puchar Polski w Kobyłce, a w roku 2014 sięgnął po Mistrzostwo Polski w formule Low-Kick w Bełchatowie.

Sam o sobie mówi, że jest upartym, ambitnym, pracowitym patriota, który nie rzuca słów na wiatr i zawsze dotrzymuje danego słowa.