11.05.2017

#Kasperski będzie walczył o pas!

30 czerwca w Monako w pojedynku na zasadach K-1 Dawid Kasperski spotka się z Gregory'm Grossim. Stawką walki będzie pas mistrza świata WAKO-Pro.

Kolejne wyzwanie przed zawodnikiem Punchera Wrocław. Za każdym razem w krajowych potyczkach Dawid Kasperski potwierdza swoją dominację, również na arenie europejskiej pokazuje klasę. Czy w Monako zachwyci kibiców?

Po kolejne zwycięstwo

W marcu zawodnik Punchera Wrocław udał się do Holandii, aby podpatrywać i trenować razem z utytułowanym Nicolaasem Holzkenem. 33-latek zdobywał doświadczenie w kickboxingu i boksie. Przez wiele lat był niepokonany w organizacji Glory. Dwa tygodnie w Holandii dały potężny zastrzyk energii Kasperskiemu, który w kwietniu zaprezentował się na gali Perun Fight Night 2. Polak mógł wznieść ręce w geście triumfu po walce z Adrianem Valentiną. Warto dodać, że na słowackiej gali zaprezentował się również Arkadiusz Kaszuba, który wygrał swój pojedynek. 

W tym roku Dawid Kasperski sięgnął po mistrzostwo Polski K-1 w kategorii 86kg. Trzy walki, trzy zwycięstwa i wszystko było jasne. Tak prezentuje się mistrz Polski K-1. Zdecydowany, pewny i skuteczny. Czy tak będzie w Monako? 30 czerwca na gali Monte-Carlo Fighting Trophy „Clash of the Titans” rywalem 26-latka będzie Francuz Gregory Grossi. Zwycięzca będzie mógł szczycić się posiadaniem pasa mistrzowskiego WAKO-Pro.

Cel jest oczywisty. Dawid Kasperski mierzy w piąte zwycięstwo z rzędu.

Doświadczony rywal

Z roku na rok Kasperski wygląda coraz lepiej. Trzeba jasno powiedzieć, że Polak należy do ścisłej czołówki wagi półciężkiej w Europie. Ale w Monako nie będzie miał łatwego zadania. Wiadomo, że chcąc się doskonalić musi pokonywać mocnych rywali. Stać go na to, co potwierdził w sierpniu ubiegłego roku, kiedy na gali Superkombat pokonał Alexandru Negrea.

Najbliższy rywal Polaka, Gregory Grossi jest wysoki, mierzy 195 cm. W 2011 roku sięgnął po brąz mistrzostw świata WAKO. 33-latek zdobywał również mistrzostwo Europy WAKO, a także tytuł czempiona globu organizacji WKN i IFMA. Stoczył ponad 80 walk, z których 71 zakończyło się jego triumfem.

KM