03.03.2017

#Katowice areną zmagań judoków

European Judo Open zawita do Katowic, gdzie do boju stanie 53 reprezentantów Polski. Transmisję z zawodów przeprowadzi telewizja FighTime. Zapraszamy do śledzenia zmagań biało-czerwonych! Z kolei panie o punkty do światowego rankingu powalczą w Pradze.

Po raz kolejny miłośnicy judo będą musieli mieć podzielną uwagę. Ostatnio zawodnicy rywalizowali w Grand Prix w Dusseldofie, jednak dwa tygodnie temu panie wystąpiły w Oberwart, zaś panowie w Rzymie. 

Trzymamy kciuki za naszych!

Atmosfera wielkiego święta czuć w Katowicach, gdzie przez dwa dni będzie odbywała się rywalizacja judoków. Na listach startowych 53 Polaków. Nie da się ukryć, że najwyżej stoją akcje Piotra Kuczery (90kg). Zawodnik KJ Kejza Team to brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Kazaniu, który ostatnio triumfował w Pucharze Europy w Rzymie. W Katowicach zaprezentuje się również olimpijczyk z Rio de Janeiro – Maciej Sarnacki (+100kg). 30-latek w zeszłym roku zmagał się z kontuzją i walczył z czasem, żeby pojechać na igrzyska. W Brazylii stoczył dwie walki, przegrał z Orem Sassonem. Teraz wraca do rywalizacji i warto podkreślić, że na własnym terenie potrafi wygrywać. W litym 2015 roku triumfował podczas zawodów w Warszawie.

W Katowicach zaprezentuje się również doświadczony Paweł Zagrodnik (73kg), który zdecydował się na starty w wyższej kategorii wagowej. Taką samą decyzję podjął Damian Szwarnowiecki (81kg). W ubiegłym roku jeszcze walcząc w kategorii 73kg odniósł największy sukces w karierze wygrywając Grand Prix w Samsun. Na jesieni zmienił wagę i od razu stanął na podium. W Tallinie był trzeci, wynik powtórzył w rywalizacji podczas Grand Prix Zagrzebia. Zawody w Katowicach to również szansa dla wielu młodych i utalentowanych zawodników na zebranie doświadczenia. 

Występy biało-czerwonych będzie można śledzić na antenie telewizji FighTime, która przeprowadzi transmisję z turnieju. Zapraszamy serdecznie! Spędźcie ten weekend z judo i ściskajcie kciuki za biało-czerwonych!

Czeska przygoda pań

Judoczki będą rywalizowały w Pradze. Agata Perenc (52kg) i Agata Ozdoba (63kg) startowały przed tygodniem w Dusseldorfie, jednak nie mają najlepszych wspomnień. Teraz liczą na poprawę. W Pradze wystąpi również mistrzyni Europy do lat 23 z Bratysławy z 2015 roku Karolina Pieńkowska (52kg).

W stolicy Czech wystąpią również: Ewa Konieczny, Katarzyna Wiszniewska i Joanna Stankiewicz (wszystkie 48kg), Klaudia Cieślik (52kg), Anna Borowska (57kg), Karolina Tałach, Sonia Lniany i Marta Wykupił (63kg), Sandra Lickun i Barbara Białas (70kg), Paula Kułaga, Beata Pacut i Paulina Przyczyna (78kg), Anna Załęczna, Anita Formela oraz Wiktoria Lis (+78kg).

KM