06.12.2018

#Kobiety, mecz i walka o pas

8 grudnia w Ząbkach odbędzie się gala DSF Kickboxing Challenge 18. W karcie walk trzy pojedynki pań, mecz Polska – Białoruś oraz dwa wielkie starcia, w tym jedno o pas mistrzowski w wadze ciężkiej pomiędzy Piotrem Romankiewiczem a Tomaszem Sararą.

Chciałoby się rzec, żeby w Ząbkach nie zabraknie niczego, co jest niezbędne do wspaniałego widowiska. Pojawią się kobiety, obecne będą sportowe emocje i pojedynki o stawkę. Słowem – uczta dla miłośników kickboxingu.

Wszyscy „ostrzą sobie zęby” na starcie wieczoru, w którym Piotr Romankiewicz po raz kolejny będzie bronił pasa DSF w kategorii ciężkiej. Tytuł postara się mu wydrzeć Tomasz Sarara. Białorusin sięgnął po pas mistrzowski na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu, gdzie pokonał Michała Turyńskiego. Romankiewicz skutecznie bronił tytułu w starciach z Danielem Claude'm Lentie oraz Danielem Żółtaszkiem. W Ząbkach rywalem potężnego Białorusina będzie utytułowany Tomasz Sarara. 33-letni Polak ma na swoim koncie mistrzowskie tytuły federacji FEN oraz Celtic Gladiator. Warto dodać, że na Narodowej Gali Boksu pokonał Tomasa Moznego i sięgnął po mistrzostwo świata WKN. Z pewnością Sarara będzie chciał dołożyć kolejną zdobycz do swojej kolekcji. Czy Romankiewicz mu na to pozwoli?

Niezwykle interesująco zapowiada się starcie potężnych Daniela Omielańczuka i Tomasza Czerwińskiego. Były zawodnik UFC stoczył w organizacji DSF dwa pojedynki. Omielańczuk pokonał Oliego Thompsona i Nico Falina, a teraz na jego drodze stanie 43-letni Tomasz Czerwiński. Zawodnik od dawna mieszka i trenuje na Wyspach Brytyjskich. Polska publiczność zapamiętała go z występu na FEN 14, gdzie przegrał z Tyberiuszem Kowalczykiem. W Ząbkach zapowiada się grad mocnych ciosów.

W Ząbkach zaprezentuje się również mistrzyni świata low kick z 2015 roku i brązowa medalistka tegorocznego czempionatu z Bratysławy – Iwona Nieroda. Jej rywalką będzie Volha Zhurauskaya. Kolejną walkę dla organizacji DSF stoczy Klara Kleczkowska, która zmierzy się z Sylwią Kaliś.

AKTUALIZACJA 6 grudnia godz. 13.45:

Jak podała organizacja DSF Kickboxing Challenge, na gali w Ząbkach nie dojdzie do starcia Daniela Omielańczuka z Tomaszem Czerwińskim. Drugi z zawodników kilka dni temu stoczył walkę, w której poniósł porażkę przez nokaut. Ze względu na zdrowie Czerwińskiego, DSF nie chce dopuszczać kolejnego pojedynku w tak krótkim czasie. Federacji nie udało się znaleźć odpowiedniego rywala dla Omielańczuka. – Nie jesteśmy w stanie zapewnić godnego zastępstwa na kilka dni przed galą. Wielu zawodników odmówiło walki z Danielem mimo dobrej oferty finansowej – mówi Sławomir Duba, prezes federacji DSF Kickboxing Challenge. – To rażąca nieodpowiedzialność po stronie Tomasza Czerwińskiego, który w tajemnicy przed nami stoczył przegraną walkę niespełna przed tygodniem. Naraził w ten sposób na duże straty zarówno Daniela jak i federację, która poniosła koszty m.in. promocji i transportu – kończy Duba w zaprezentowanym przez DSF oświadczeniu.

Karta walk DSF 18:

K-1 52 kg Barbara Nalepka – Klaudia Suszczyńska

K-1 56 kg Sylwia Kaliś – Klara Kleczkowska

K-1 56 kg Iwona Nieroda – Volha Zhurauskaya

Mecz Polska vs Białoruś (3×3 min): K-1 65 kg Michał Królik – Artsem Vinnik, K-1 75 kg Michał Ronkiewicz – Maks Spadarenka, K-1 81 kg Dawid Mirkowski – Mikita Shostak, K-1 86 kg Łukasz Bartnik – Yauhen Miahkou, K-1 +91 kg Mateusz Duczmal – Ihar Kamkou

Walka wieczoru (o mistrzowski pas DSF): K-1 +91 kg Petr Romankevich – Tomasz Sarara

KM