13.12.2018

#Kogo na emeryturę chce wysłać Jotko?

Krzysztof Jotko powoli wraca do zdrowia po kontuzji kolana, jednak na jego powrót do oktagonu trzeba poczekać.. Zainteresowany starciem z 29-latkiem jest doświadczony Daniel Kelly. Między zawodnikami wywiązała się dyskusja.

Jotko miał rywalizować o "być albo nie być" w amerykańskiej organizacji podczas gali UFC Fight Night 136 w Moskwie, którą zaplanowano na 15 września. Zawodnik kategorii średniej szykował się do starcia z Adamem Jandijewem. W sierpniu musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji. Podczas przygotowań w American Top Team Polak zerwał więzadła w kolanie. Operacja i kilka miesięcy przerwy, aby wrócić do pełnej sprawności.

Dobra postawa polskiego zawodnika sprawiła, że znalazł się w najlepszej dziesiątce dywizji średniej. Fantastyczna seria pięciu zwycięstw z rzędu wysoko wywindowała Jotkę, jednak trzy kolejne porażki postawiły jego przyszłość w UFC pod znakiem zapytania. Następna walka będzie miała dla Polaka dodatkowy ciężar. Porażka może nieść ze sobą określone konsekwencje.

Jotko czeka na powrót, jednak rywale o nim nie zapominają. Do ostatniego pojedynku w karierze przymierza się Daniel Kelly. Australijczyk chciał wystąpić podczas UFC Fight Night 142 w Adelaide, jednak nic z tego nie wyszło. Teraz przymierza się do UFC 234 w Melbourne. Galę zaplanowano na 9 lutego. – Marvin Vettori lub Krzysztof Jotko – któryś z was zainteresowany? – zapytał Kelly na Twitterze. Jotko odpowiedział i wysunął swoją propozycję. – Proszę… Stary tatusiek chce wrócić i dostać lanie od młodszego zawodnika? Będzie to dla mnie przyjemność wysłać cię na emeryturę. Jeśli chcesz, możemy zrobić to w kwietniu.

41-latek nie pozostał dłużny. – Haha, jestem przekonany, że mamy taki sam bilans w UFC. Pokonywałem mocniejszych zawodników. Dlaczego nie luty? Boisz się tu przylecieć? To jeszcze dziewięć tygodni – napisał Kelly. Jotko podał w wątpliwość twierdzenia Australijczyka. – Walczyłeś z mocniejszymi przeciwnikami? Miły żart – podsumował Jotko i dodał. – Miałem poważną kontuzję. Jeśli chciałoby cię po ostatniej walce, wiedziałbyś o tym.

Co warto podkreślić, Kelly również przegrał ostatnie trzy walki. W maju w Liverpoolu Australijczyk poległ w starciu z Tomem Breese.

Fot. Krzysztof Jotko Facebook

KM