07.12.2018

#Kolejna szansa na wywalczenie pasa

Joanna Jędrzejczyk stoczy trzecią walkę w tym roku. 8 grudnia podczas gali UFC 231 w Toronto "JJ" zmierzy się z Walentiną Szewczenko, a na szali pojawi się pas mistrzowski w kategorii muszej.

Jędrzejczyk zapisała bogatą kartę w historii kobiecego MMA, ale po sobotnim (8 grudnia) pojedynku może ją wzbogacić. Jeśli pokona Szewczenko, będzie pierwszą zawodniczką, która sięgnie po tytuł w drugiej kategorii wagowej. Nie będzie to łatwe, ponieważ pochodząca z Kirgistanu reprezentantka Peru jest zdeterminowana by znaleźć się na szczycie. 30-letnia Szewczenko podjęła już atak na pas mistrzowski, jednak w kategorii koguciej. Lepsza okazała się Amanda Nunes.

Obie zawodniczki mają rozbudzone apetyty, a także różne doświadczenie w UFC. Dla Jędrzejczyk będzie to już dwunaste starcie w amerykańskiej organizacji, zaś Szewczenko stoczy walkę numer siedem. Zdecydowanie Polka ma większy dorobek. W marcu 2015 roku Jędrzejczyk pokonała Carlę Esparzę i zdobyła pas w wadze słomkowej. "JJ" pięciokrotnie skutecznie broniła tytułu, a straciła go na rzecz Rose Namajunas. W rewanżu lepsza była również Amerykanka. Jędrzejczyk zanotowała dwie porażki z rzędu, jednak w ostatnim pojedynku zwyciężyła z Tecią Torres. Warto dodać, że Polka po czterech latach wraca do wyższej kategorii wagowej.

Co ciekawe, Szewczenko również dwukrotnie przegrała w UFC i z tą samą rywalką – Amandą Nunes. Reprezentantka Peru ma na rozkładzie byłą mistrzynię UFC w wadze koguciej Holly Holm. Ostatnio, luty 2018, Szewczenko wygrała z Priscilą Cachoeirą.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsze spotkanie zawodniczek. Jędrzejczyk i Szewczenko doskonale znają się z czasów występów w muay thai. W latach 2006-2008 spotkały się trzykrotnie w mistrzostwach świata. Zdecydowanie lepsze wspomnienia ma Szewczenko, która wygrała wszystkie starcia na punkty.

Zdaniem bukmacherów faworytką starcia jest reprezentantka Peru. Polka zapewnia jednak, że jest gotowa podjąć wyzwanie. – Spokojna i przygotowana w 100%, aby zwyciężyć i spełnić kolejne marzenie – podkreśla „JJ:. – Zrobię to ponownie! – zapewniła w mediach społecznościowych. Nie pozostaje nic innego jak czegoś na otwarcie nowego rozdziału w karierze Jędrzejczyk.

W walce wieczoru gali UFC 231, która odbędzie się 8 grudnia zmierzą się mistrz wagi piórkowej Max Holloway i Brian Ortega.

Fot. Joanna Jędrzejczyk Facebook

KM