27.09.2018

#Kolejna wielka batalia?

29 września na gali DSF Kickboxing Challenge 17 w Częstochowie dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy Kamilem Jenelem a Kamilem Rutą o pas mistrzowski K-1 do 81kg. Poprzedni pojedynek został okrzyknięty mianem walki 2017 roku. Czy najbliższe starcie dostarczy równie wiele emocji?

Do rewanżowego pojedynku dojdzie równo rok po pierwszy starciu Jenela i Ruty. Wtedy szczęścia nie ukrywał zawodnik Paco Team Katowice. Pięciorundowa batalia dostarczyła widzom wielu wrażeń. Kamil Ruta przystępował do starcia jako posiadacz pasa DSF oraz tytułu zawodowego mistrza Polski PZKB. Początek walki wyrównany, lecz z czasem optyczną przewagę zyskał Jenel. Zawodnik pochodzący z Nowej Rudy słał w stronę rywala kolejne ciosy i był skuteczny w defensywie. Ruta ruszył w piątej rundzie, naciskał przeciwnika z całych sił. Doświadczenie Jenela pozwoliło mu przetrwać ciężkie chwile, a następnie cieszyć się z pozytywnego dla niego werdyktu sędziowskiego.

Temperatura przed sobotnim (29 września br.) starciem jest ogromna. Obaj zawodnicy nie szczędzą sobie cierpkich słów. – Na ten moment czekałem rok, długich 365 dni. Nadchodzi czas zemsty – mówi Kamil Ruta. – Nasza pierwsza walka była tylko przedsionkiem do piekła. Teraz spotkasz się z prawdziwym szatanem – zapowiada Kamil Jenel. – Spotka go jeszcze gorsza klęska – dodaje. Z kolei Ruta podkreśla, że chce "upokorzyć rywala".

Pretendent ma za sobą dwie wygrane walki. Na DSF 12 znokautował Dawida Mirkowskiego, a w kwietniu pokonał Yohana Lidona. Z kolei Jenel ma na rozkładzie trzech rywali: Eduarda Mirceę (DSF 12), Aleksandra Żakarowa (DSF 14) oraz Eduarda Aleksanyana (DSF 16). Który z bohaterów częstochowskiej gali podtrzyma zwycięską passę?

Częstochowska gala będzie obfitowała w mistrzowskie pojedynki. W trzecim występie dla organizacji DSF przed szansą zdobycia pasa w wadze piórkowej (65kg) stanie Róża Gumienna. Polka w Hali Polonia zmierzy się z Cristiną Caruso. Gumienna ma rachunki do wyrównania z Włoszką, z którą przegrała dwa lata temu w finale mistrzostw Europy. Pierwotnie Norbert Anzorge miał rywalizować z Marcinem Bachórzem, jednak ten wycofał się z powodu kontuzji. Popularny "Azja" o pas mistrzowski w wadze półciężkiej zmierzy się z Jarosławem Zawodnim.

W Częstochowie dojdzie również do rewanżowego starcia Polska – Czechy. Lutowe spotkanie we Wrocławiu zakończyło się triumfem naszych południowych sąsiadów – 3:2. W Częstochowie Polskę reprezentować będą: Mateusz Rajewski (65kg), Patryk Radoń (71kg), Adam Gielata (71kg), Paweł Biszczak (75kg) oraz Dawid Mirkowskin (81kg).

KM