13.03.2020

#Kolejne imprezy odwołane

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusem odwołane zostały gale bokserskie w Stanach Zjednoczonych. Pod znakiem stanął również finał World Boxing Super Series na Łotwie. Przenoszone są gale UFC.

Z każdym dniem liczba zarażonych koronawirusem wzrasta. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, odwoływane są liczne imprezy masowe, zalecane jest również ograniczanie przebywania w większych zgromadzeniach ludzkich. Wiadomo, że nie odbędzie się gala KSW 53. Wydarzenia odwołały m.in. Polski Związek Kickboxingu, Polski Związek Judo czy Polski Związek Zapaśniczy.

Również w Stanach Zjednoczonych podjęto działania. Prezydent Donald Trump zawiesił przyjazdy z Europy do USA. Zadecydowano o przerwanie rozgrywek NBA i NHL. Sprawa koronawirusa dotyka również wydarzenia związane ze sportami walki. Komisja w stanie Kalifornia odwołała wszystkie gale bokserskie do końca marca. Tym samym nie dojdzie do starcia, organizowanego przez Golden Boy Promotions, Vergila Ortiza z Samuelem Vargasem, które zaplanowano na 28 marca. Również grupa Top Rank zdecydowała się na odwołanie wydarzeń. 14 marca miała odbyć się gala, podczas które o pas mistrza WBO wagi piórkowej mieli walczyć Shakur Stevenson i Miguel Marriaga. Z kolei 17 marca planowano wydarzenie, którego głównymi bohaterami mieli być Michael Conlan i Belman Preciado. Początkowo mówiło się, że gale odbędą się, ale bez udziału publiczności. Ostatecznie Bob Arum zmienił zdanie.

Należy zwrócić uwagę, że władze Łotwy wydały zakaz organizacji imprez masowych. 21 marca zaplanowano galę, podczas której Mairis Briedis i Yuniel Dorticos mają rywalizować w finale World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej. Stawką pojedynku będzie pas IBF należący do Kubańczyka. Możliwe są dwa rozwiązania – walka przy pustych trybunach lub przeniesienie na inny termin.

Zmiany dotyczą również MMA. UFC zdecydowała się na przeniesienie dwóch gal do kompleksu UFC Apex w Las Vegas. Chodzi o UFC on ESPN 8 i UFC on ESPN+ 30. Oczywiście wydarzenia odbędą się, ale bez udziału publiczności. 14 marca zawodnicy wezmą udział w gali UFC on ESPN+ 28 w Brazylii. Tam również zabraknie widzów.

KM