06.04.2019

#Kolejny krok Wirtuoz Challenge

Odliczanie przed galą Wirtuoz Challenge 2 – Next Step. Początek widowiska 6 kwietnia o 19.00 w Wolborzu.

Ponad pół roku temu (22 września 2018 roku) odbyła się pierwsza gala Wirtuoz Challenge. Impreza okazała się sukcesem i dała satysfakcję organizatorem. Nie brakowało ciekawych walk, które mogły podobać się kibicom.  Przed czasem w pojedynkach na zasadach MMA wygrywali Adrian Bartosiński (84kg) oraz Piotr Drozdowski (77kg). Obu zobaczymy podczas sobotniej gali. Tak jak i Roberta Krasonia, który podczas Wirtuoz Challenge 1: Początek pokonał w K-1 Daniela Kolasińskiego.

Ponownie kibice będą mogli ekscytować się różnorodnością, zaplanowano pojedynki na zasadach MMA, K-1 oraz grapplingu. Fightcard prezentuje się ciekawie. Kibice mogą zacierać ręce na starcia w K-1.  W walce wieczoru, w wadze do 81kg, wystąpią Robert Krasoń i Dawid Mirkowski. Zawodnik Tom Center Piotrków Trybunalski może pochwalić się wieloma sukcesami na płaszczyźnie amatorskiej. W listopadzie 2018 roku w Mariborze Krasoń został mistrzem Europy w formule full contact. Kilka miesięcy wcześniej debiutował w K-1, jednak na gali DSF 15 przegrał z Maciejem Jewtuszko. Pierwszą wygraną w K-1 mistrz Europy z Mariboru zanotował w Wirtuoz Challenge. Czy 6 kwietnia Krasoń zapisze na swoim koncie kolejną wygraną? Czeka go trudne zadanie. Rywalem Krasonia będzie Dawid Mirkowski, który z dobrej strony prezentował się na galach DSF.

Interesująco zapowiada się pojedynek do 77kg pomiędzy Filipem Karbownikiem a Łukaszem Rambalskim. Dla pierwszego będzie to debiut na zawodowym ringu, ale zawodnik Tom Center Piotrków Trybunalski na poziomie amatorskim prezentował wysokie umiejętności. Rambalski to człowiek sukcesu. W polskim kickboxingu oraz muay thai osiągnął wiele. Rambalski wygrał ponad 20 zawodowych walk.  Mistrz świata WAKO w z Dublina Mateusz Kubiszyn zmierzy się z Tomaszem Koniecznym.

Gala Wirtuoz Challenge 1: Początek zakończyła się pewnym zwycięstwem Adriana Bartosińskiego, który w drugiej rundzie walki na zasadach MMA pokonał Jarosława Lecha. 6 kwietnia jego rywalem miał być Maxim Potapov, ale wypadł z rozpiski. Jego miejsce zajął Vladyslav Schepanskyi. Wspomniany Lech będzie miał okazję do rehabilitacji. W Wolborzu zmierzy się z Piotrem Drozdowskim, którym podczas Wirtuoz Challenge 1: Początek pokonał Vasyla Halycha. Obaj fighterzy przegrali jednak swoje ostatnie walki.

Na uwagę zasługuje starcie w grapplingu pomiędzy Dawidem Kubackim, a Sergiuszem Jaśniewskim. Obu zawodników dzieli 30kg! "Wolborski Wiking" jest lżejszy, ale niezwykle ambitny. Młody Jaśniewski zdobywał już medale najważniejszych imprez, więc zna smak sukcesu. Będzie ciekawie.  Drugi pojedynek na zasadach grapplingu: Łukasz Zalewski kontra Andrzej Iwat.

W Wolborzu zobaczymy również: Mateusza Olkiewicza, Daniela Dajcza, Grzegorza Grochulskiego, Aleksandra Dziubeckiego, Piotra Bajerowskiego, Mateusza Sobierskiego, Kamila Osendowskiego i Roberta Ruchałę.

Zapraszamy do śledzenia gali: https://fightime.pl/pl/video/live-gala-wirtuoz-challenge-2next-step/.

Fot. Stowarzyszenie Wirtuoz Facebook

KM