24.10.2018

#Kolejny sukces reprezentacji w kickboxingu

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do sukcesów reprezentacji Polski w kickboxingu. Z mistrzostw Europy w Bratysławie biało-czerwoni przywieźli 16 medali. Tym samym Polska potwierdziła, że znajduje się w czołówce europejskiego i światowego kickboxingu.

Powtarzalność to słowo klucz w omawianym przypadku. Ale czy nadal jest odpowiednie w stosunku do naszych kickbokserów? Sukcesy kadry stały się wręcz regułą. Za każdym razem zdobywamy kilkanaście medali, co pozwala nam aspirować do miana potęgi w kickboxingu. Najlepszym potwierdzeniem były zakończone mistrzostwa Europy w Bratysławie. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli 16 medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i osiem brązowych. Z tytułów mistrzów Europy cieszą się: Kamila Bałanda (70kg) w K-1, Karolina Kubiak (48kg) w low kicku oraz Łukasz Puczyński (79kg), Piotr Wypchał (89kg) i Michał Grzesiak (94kg) w kick light. Dorobek naszej kadry mógł być większy, ale zawodnikom zabrakło szczęścia i zajmowali piąte lokaty m.in. Marcin Nasiadko (57kg) i Mateusz Niżejewski (69kg) w kick light.

Na tym nie koniec tegorocznych emocji. Nasi kadrowicze szykują się do kolejnych zmagań, które odbędą się w dniach 17-25 listopada w Mariborze. Zawodnicy będą rywalizować w formułach pointfighting, full contact oraz light contact.

Aby zachować pełną przejrzystość, odnieśmy wynik osiągnięty przez biało-czerwonych w Bratysławie do mistrzostw z 2016 roku, które odbyły się w Mariborze i Loutraki (rywalizacja w K-1 i low kick odbywała się na Słowenii, zaś w kick light w Grecji). Wtedy to Polacy zdobyli łącznie 27 medali. 19 na swoim koncie biało-czerwoni zapisali w Mariborze, zaś 8 w Loutraki. Jednak aby porównanie miało właściwy charakter należy odjąć trzy krążki wywalczone w light contact, ponieważ w tej formule tegoroczne zmagania dopiero się odbędą. Zatem osiągnięty w Bratysławie wynik (16 do 24 w 2016 roku w analizowanych trzech formułach) jest i tak uboższy, ale nadal pokazuje pozycję naszego kickboxingu na arenie europejskiej. Trzeba również uwzględnić, że w imprezie nie wzięło udziału kilka ważnych ogniw m.in. Marta Waliczek, Róża Gumienna czy Dawid Kasperski. Mimo to w Bratysławie zajęliśmy trzecią pozycję w klasyfikacji medalowej. Wyżej uplasowali się Rosjanie i Serbowie.

Pozostaje czekać na drugą część mistrzowskiej rywalizacji. Kadrowicze przygotowują się do startu w Mariborze. Głęboko wierzymy, że biało-czerwoni ponownie odniosą sukces i będą w czołówce imprezy.

Fot. Kadra Polski w Kickboxingu Kick-light Seniorów PZKB Facebook

KM