31.07.2014

#Kołodziej skrzyżuje rękawice z Lebiediewem

Osiągnięto porozumienie w sprawie walki Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO) z Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO). Wcześniej informowaliśmy, że obozy prowadzą negocjacje i trwają ustalenia na temat warunków pojedynku. W środę zakończono rozmowy.

Kołodziej z Lebiediewem ma stanąć w ringu 27 września podczas gali w Moskwie. Stawką pojedynku będzie pas WBA w wadze junior ciężkiej. Tym samym przed Polakiem otwiera się ogromna szansa wkroczenia na bokserskie salony. Kołodziej nie poniósł do tej pory porażki na zawodowym ringu. Wcześniej mógł stoczyć walkę o charakterze mistrzowskim, ale z powodu kłopotów zdrowotnych rywala do niej nie doszło. W marcu polski pięściarz miał stanąć w ringu z czempionem IBF Yoanem Pablo Hernandezem.

Porozumienie między obozami Kołodzieja i Lebiediewa zostało osiągnięte. Do ustalenia pozostały jeszcze szczegóły umów z zawodnikami, co wydaje się formalnością. Wiadomo, że Polak częściowo będzie musiał przystać na warunki, gdyż będą one gorsze niż mistrza. Dla Kołodzieja to szansa na sukces, zaś Lebiediew to nazwisko, które pozwala mu dyktować określoną cenę. Najważniejsze na tym etapie, że osiągnięto porozumienie gwarantujące chęć zorganizowania walki.

Warto nadmienić, że podczas gali może dojść do walki innego z Polaków. Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) miałby zmierzyć się z Grigorijem Drozdem(38-1, 27 KO).

 

 

Kuba Małkiński