17.12.2020

#Kosowski demoluje w Siedlcach

Po zeszłorocznym niedosycie Wojciech Kosowski z Palestry Warszawa postanowił pokazać wszystkim, że dyskwalifikacja w finale to był przypadek. Najpierw w półfinale pokonał Macieja Guza z Fight Gym Lublin, posyłając go na deski backfistem, by za chwilę w pierwszej rundzie finału, zdemolować Mateusza Różaka z Thai Gym Tarnów, kopnięciem frontalnym.

– W tym roku nie mogłem pozostawić sędziom wątpliwości – podkreśla na swoim profilu Facebook Wojciech Kosowski.

Warto zauważyć, że Kosowski ma na swoim koncie kilka medali w tej konkurencji, jak choćby złoto w 2018 roku w Starachowicach, gdzie w finale pokonał Michała Wołosiuka z Fight Gym Lublin.

– W tym aspekcie muszę powiedzieć, że wśród faworytów wielkich niespodzianek nie było – mówi Krzysztof Kaproń członek zarządu Polskiego Związku Kickboxingu. – Choć zaskoczeniem była przegrana w walce finałowej Emilii Czerwińskiej ( SKF Boksing Zielona Góra ) z Emilią Krupczak (Hetman Bialystok ) w kategorii do 65 kg.

Mistrzostwa Polski Oriental Kickboxing pod względem organizacyjnym  były bardzo dobrze przygotowane.  Zasługa w tym przede wszystkim Andrzeja Wasilewskiego  trenera klubu Gladiator Siedlce i Marcina Przysowa Prezesa klubu. Dodatkowo wszyscy, startując mieli zapewniony bezpłatny nocleg i nie płacili startowego.

– Konkurencja oriental kickboxing ewoluuje – podkreśla Krzysztof Kaproń – W tym roku, również zostały zmienione przepisy między innymi dołożono do regulaminu możliwość wykonywania  rzutów przez biodro i zrezygnowano z muzyki tajskiej . Zmieniła się też  nazwa tej formuły sportowej z Oriental Rules na Oriental Kickboxing.

Trwające dwa dni zmagania przyniosły wiele ciekawych i mocnych walk, które można było obejrzeć na antenie Telewizji FighTime.pl oraz funpage PZKB. W sobotę w sumie oglądało mistrzostwa ponad 400 tysięcy widzów. Natomiast w niedzielę niewiele ponad 350 tysięcy. Cieszy tak duże zainteresowanie kickboxingiem w dobrym wydaniu.

Tytuły MP po raz kolejny zdobyli  Przemysław Kacieja ( SKF Boksing Zielona Góra ) i Kamil Siemaszko ( KS Czerwony Smok Poznań ). Na uwagę zasługuje  wygrana w półfinale Mateusza Pasiaka z Mistrzem Świata Low-kick Kacprem Frątczakiem. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali wybrani : Paulina Ilnicka ( Kaiser Sports ) oraz wspomniany wcześniej Wojciech Kosowski. Wśród klubów najlepiej spisali się gospodarze, czy Gladiator Siedlce.

Oprócz seniorów w Siedlcach wystartowali także juniorzy starsi. Pandemii położyła się cieniem niestety na ilości startujących. Nie umniejsza to jednak rangi mistrzostw choć wszyscy podkreślali, że czekają na zakończenie pandemii i normalne trenowanie i rywalizację. W juniorach starszych wygrywali +91kg Jakub Sakowski (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator), -91kg Jakub Wawrzyniak (KS Czerwony SMOK Poznań), -81kg Mamikon Nikoghosyan (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator), -71kg Mateusz Jakubowski (KS Czerwony Smok Poznań) – w finale z Larsem Czarnym (KO GYM Świebodzice) KO 1, -67kg Mateusz Foltyn (Klub Sportowy Pretorium Poznań) – w finale z Kacprem Zielińskim (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) 3:0, -60kg Gabriel Sikora (Klub Sportowy Pretorium Poznań), -57kg Hubert Bagrowski (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) oraz +70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra), -70kg Marta Gabas (Klub Sportowy Husaria Wieruszów).

Wynik walk finałowych MP Seniorów:

+91kg Piotr Boguciński (Szkoła Sztuk Walki Fighter Team Kraków) – Jacek Kozłowski (Smok Toruń) TKO 2

-91kg Filip Miszczak (Fight Gym Gdynia) – Oskar Mikułowski (Husarz Białystok) wo

-86kg Mateusz Pasiak (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) – Dawid Trajkowski (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) 3:0

-81kg Artur Rawski (SMOK Toruń) – Alan Kalski (Fight Gym Gdynia) wo

-75kg Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa) – Mateusz Różak (Thai Gym Tarnów) KO 1

-71kg Mateusz Janik (Thai Gym Tarnów) – Krzysztof Pyrka (Palestra Warszawa) 3:0

-67kg Kamil Siemaszko (KS Czerwony Smok Poznań) – Mateusz Białecki (Smok Toruń) RSC 3

-63,5kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) – Jakub Syc (Legion Głogów) 2:1

-60kg Jakub Posłowski (Klincz Kielce) – Kamil Stanoch (Thai Gym Tarnów) TKO 1

-65kg Emilia Krupczak (Husarz Białystok) – Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) 2:1

-48kg Paulina Ilnicka (Kaiser Sports) – Weronika Niedziałek (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) 3:0