27.07.2021

#Koszewska przegrała z Turczynką

Wtorkowy poranek nie przyniósł dobrych informacji z Igrzysk Olimpijskich z Tokio. Z rywalizacji odpadła bokserka Karolina Koszewska (69kg), która przegrała z Busenaz Surmeneli.

39-letnia Koszewska może pochwalić się bogatym dorobkiem medalowym. W 2019 roku sięgnęła w Mińsku po złoto Igrzysk Europejskich. Na swoim koncie ma również medale mistrzostw Europy. Po tytuł najlepszej bokserki Starego Kontynentu sięgnęła w 2005 roku. Koszewska z powodzeniem rywalizowała na zawodowych ringach. W 2007 roku wywalczyła tytuł mistrzyni świata WIBF. Koszewska zrobiła sobie przerwę od zawodowego sportu, jako trener współpracowała z grupą Rafako Hussars Poland, jednak postanowiła wrócić do rywalizacji.

Igrzyska Olimpijskie były kolejnym wyzwaniem dla polskiej pięściarki. Start w Tokio zaczęła udanie, o czym informowaliśmy w materiale "Koszewska walczy dalej". Polka pokonała Shakhnozę Yunusovą, każdy z sędziów punktował 30:27.

Rankiem 27 lipca  na Koszewską czekało kolejne wyzwanie. Polka stanęła naprzeciwko Turczynki Busenaz Surmeneli, stawką rywalizacji był ćwierćfinał igrzysk. Początek wyglądał obiecująco, ale z czasem do głosu zaczęła dochodzić Surmeneli. Turczynka zbudowała przewagę, trafiła Polkę mocnymi ciosami, a ta nie potrafiła znaleźć recepty na rywalkę. Mimo ambitnej postawy i woli walki Koszewska nie był w stanie przeciwstawić się dobrze zdecydowanej Turczynce. Sędziowie punktowali – 27-30, 27-30, 27-30, 26-30, 25-30.

Czas na Wójcik

28 lipca w Tokio zaprezentuje się Elżbieta Wójcik (75kg). Trzymamy kciuki za naszą pięściarkę, jednak nie będzie miała łatwego zadania. Polka zmierzy się z utytułowaną Nouchką Fontijn. Holenderka ma na koncie srebro igrzysk w Rio de Janeiro. Do tego cztery medale mistrzostw świata. W 2015 roku Fontijn sięgnęła po złoto Igrzysk Europejskich, a w 2014 i 2018 zdobyła tytuły mistrzyni Europy. Z kolei Elżbieta Wójcik może pochwalić się brązem Igrzysk Europejskich w Mińsku z 2019 roku. Na koncie ma też srebro mistrzostw Europy.

Fot. Karolina Koszewska-Łukasik Facebook

KM