24.12.2019

#Kownacki czeka na Joshuę

Adam Kownacki cierpliwie czeka na ruch Anthony’ego Joshuy w sprawie pasa IBF. Wiadomo, że „Baby Face” wróci na ring na przełomie lutego i marca.

W kończącym się roku Kownacki pokonał Geralda Washingtona i Chrisa Arreolę. Polaka wymieniało się jako jednego z kandydatów do rywalizacji z Joshuą po wpadce dopingowej Jarrella Millera. „AJ” spotkał się z Andy’m Ruizem Jr. i stracił pasy mistrzowskie, ale w rewanżu w Arabii Saudyjskiej je odzyskał. Kownackiego interesuje zwłaszcza tytuł IBF. Akcje Polaka w rankingu stoją wysoko, wyprzedza go tylko Kubrat Pulew. – Miałem nadzieję, że będę miał jakieś konkrety z walką. Niestety ich nie mam. Czekam na ruch Joshuy, co zrobi z pasem IBF –  odda czy będzie bronił? – powiedział Kownacki w AK Show. –  W mediach mówią, że może to będzie tytuł WBO, jednak dają na to małe szanse. Myślę, że to taktyka medialna, żeby pchać Pulewa do tej walki. Zobaczymy, co się stanie – dodaje pięściarz.

Kownacki trenuje i cierpliwe czeka. Wie, że jego akcje stoją wysoko i szansa na walkę o pas mistrzowski jest na wyciągnięcie ręki. Bez wątpienia Polak jest jednym z czołowych pięściarzy wagi ciężkiej i w efektownym stylu pokonuje kolejnych rywali. Wiele wskazuje na to, że najpierw Joshua zmierzy się z Pulewem. Dopóki nic nie jest pewne, trzeba mieć nadzieję. – Czekam na swoje. Nie chcę czegoś ustalić jeszcze z drużyną. Później okaże się, że jest szansa na tytuł, a ja będę miał coś ustawione. Na razie czekam. Wiem, że walka będzie koniec lutego bądź początek marca. Trenuję już jakieś 10-12 tygodni – wyjaśnia 30-letni bokser.

Niewykluczone, że najbliższym rywalem Kownackiego będzie Dominic Breazeale. 34-letni pięściarz szuka kolejnych wyzwań po nieudanej próbie zdobycia pasa WBC. W maju w Barclays Center Breazeale przegrał w pierwszej rundzie z Deontayem Wilderem. Ponad trzy lata temu Amerykanin walczył z Joshuą o pas IBF, jednak bez efektu. 34-latek dotrwał do siódmej rundy. W swojej karierze Breazeale pokonał m.in. Izuagbe Ugonoha, Erica Molinę czy Freda Kassiego.

Fot. Adam Kownacki Instagram

KM