13.07.2020

#Kownacki liczy na rewanż

Adam Kownacki chciałby spotkać się w walce rewanżowej z Robertem Heleniusem i udowodnić, że marcowa porażka była wypadkiem przy pracy.

31-letni "Babyface" miał znakomitą passę. Kownacki pokonywał kolejnych rywali, a jego akcje w wadze ciężkiej szły w górę. Rozpoznawalność zyskał po zwycięstwie z Arturem Szpilką w 2017 roku, potem wygrał z Iago Kiladze. Jednak kolejne nazwiska pięściarzy, z którymi się mierzył robią wrażenie. Charles Martin, Gerald Washington i Chris Arreola to nieprzypadkowi bokserzy. Wszyscy mieli okazję zmagać się o najwyższe laury w wadze królewskiej. Kownacki znalazł na nich sposób, co sprawiło, że pojawiał się wśród w gronie kandydatów do walki o pasy mistrzowskie. Ostatnią przeszkodą miał być Robert Helenius.

7 marca w Barclays Center w Brooklynie Kownacki nie miał jednak powodów do radości. W czwartej rundzie jeden z ciosów Fina zachwiał Polakiem, a po chwili ten znalazł się na deskach. Kownacki wstał, a Helenius odważnie ruszył do przodu i obijał Kownackiego. Wkroczył sędzia, który przerwał starcie. Helenius mógł świętować 30. zwycięstwo na zawodowym ringu. – Patrząc na to teraz chciałbym, aby sędzia pozwolił kontynuować walkę, jednak sędzia jest po to, aby właściwie wykonać swoje zadanie. Myślę, że dobrze postąpił widząc mnie zranionego – powiedział boxingscene.com polski pięściarz.

Kownacki nie ukrywa, że chciałby ponownie spotkać się z Heleniusem. – Oczywiście chcę rewanżu – powiedział podkreślił „Babyface”. – Myślę, że tak może się stać. Nie sądzę, żeby Helenius w najbliższym czasie zmierzył się z Joshuą, ponieważ ten mierzy w większe walki – dodał.

31-letni Kownacki liczy, że będzie miał okazję udowodnić, iż marcowa porażka była wypadkiem przy pracy. Wygrana pozwoliłaby polskiemu pięściarzowi nadal poruszać się w czołówce wagi ciężkiej i mieć nadzieję na pojedynki z najlepszymi, a zarazem o najwyższe cele.

Adam Kownacki odniósł 20. zwycięstw na zawodowym ringu, w tym 15. przed czasem. Zanotował również jedną porażkę.

Fot. Adam Kownacki Instagram

KM