23.10.2018

#Kownacki zmierzy się w Whyte’m?

Dillian Whyte nie ukrywa swoich planów. Brytyjczyk chciałby walczyć o mistrzostwo świata z Anthony'm Joshuą. Na to starcie przyjdzie mu jednak poczekać. Czy najbliższym rywalem 30-latka będzie Adam Kownacki?

W tym roku Whyte stoczył dwa pojedynki, które zakończyły się jego sukcesem. Najpierw uporał się z Lucasem Browne'm i zgarnął pas WBC Silver. Warto dodać, że Whyte znokautował rywala w szóstej rundzie. Pod koniec lipca Brytyjczyk okazał się lepszy na punkty od byłego mistrza świata WBO Josepha Parkera. W tym roku Whyte stoczy jeszcze jeden pojedynek. Zaplanowano go na 22 grudnia, a pierwotnie jego rywalem miał być Dereck Chisora, którego "The Body Snatcher" pokonał dwa lata temu w Manchesterze. Problem w tym, że dotychczas nie osiągnięto porozumienia. – Jeśli ma dojść do rewanżu z Chisorą, wszystko musi być dogadane w tym tygodniu. Kibice chcą tej walki, więc ja też. Sprawa nie wygląda najlepiej. Mam inne opcje, on poza mną ich nie ma – tłumaczy Dillian Whyte.

Na liście potencjalnych rywali Brytyjczyka znajduje się Adam Kownacki. Oprócz Polaka faworytami do starcia z Whyte'm są: Dominic Breazeale, Luis Ortiz oraz Jarrell Miller. Brytyjczyk zdradził, że Eddie Hearn prowadzi rozmowy „z kilkoma osobami”, ale konkretów jednak brak.

29-letni Kownacki ma na koncie 18 zwycięstw, w tym 14 przez nokaut. Zwycięstwo z Charlesem Martinem sprawiło, że popularny „Baby Face” został dostrzeżony. Polak mieszkający w Nowym Jorku stoczył z Amerykaninem prawdziwą ringową wojnę i wygrał jednogłośnie na punkty. Od razu ruszyły spekulacje na temat jego szans na starcie o pas. Sam Kownacki podkreślał, że potrzebuje jeszcze czasu i kilku pojedynków. Z pewnością walka z Whyte'm byłaby tą z kategorii trudnych, która mogłaby przygotować Kownackiego na największe wyzwania w postaci Deontaya Wildera bądź Anthony'ego Joshuy. Obecnie jednak wszystko "jest palcem na wodzie pisane". Trzeba poczekać na rozwój wypadków.

Ugonoh poznał rywala

Najbliższego rywala poznał Izuagbe Ugonoh. Wszystko wskazuje na to, że 8 grudnia w Gdańsku blisko 32-letni pięściarz zmierzy się z Ali Erenem Demirezenem. Ostatnio urodzony w Turcji bokser sięgnął po pas WBO European pokonując Sergieja Werwejkę.

Fot. Adam Kownacki Facebook

KM