04.05.2017

#Kryspin Kalski vs Mateusz Łazowski na gali FEN 17 Baltic Storm

Kickbokserski mistrz Polski Kryspin Kalski to kolejny reprezentant trójmiejskiej sceny sportów walki, którego zobaczymy w akcji na gali FEN 17 Baltic Storm. 12 maja w Gdynia Arena w pojedynku K-1 wagi ciężkiej zmierzy się z debiutującym w Fight Exclusive Night, niepokonanym na zawodowych ringach Mateuszem Łazowskim.

Droga Mateusza Łazowskiego (30 lat, 191 cm, 2-0) do kariery zawodowego fightera K-1 była dość kręta. Zaczynał od treningów bokserskich, lecz w tej dyscyplinie nigdy nie walczył. Sporo pojedynków stoczył za to w muay thai, zdobywając m.in. tytuł mistrza Polski. Później zainteresował się mieszanymi sztukami walki, wygrywając na amatorskich zawodach wszystkie swoje walki. Ostatecznie jednak postawił na kickboxing i zawodowe starty w K-1. Ma na koncie 2 walki w tej formule, obie przeciwko zawodnikom z Niemiec i obie stoczone na warszawskich galach Granda PRO. Debiutował rok temu w starciu z Danielem Adjei, którego znokautował lawiną potężnych ciosów już w pierwszej rundzie, a w październiku na punkty pokonał doskonale znanego z klatkoringu FEN, utytułowanego weterana Niko Falina.

Na gali FEN 17 Baltic Storm Kryspin Kalski (27 lat, 192 cm, 7-6) powalczy o pierwsze zwycięstwo w organizacji Fight Exclusive Night – w debiucie przeciwko Arkadiuszowi Wrzoskowi był bliski wygranej, ale ostatecznie po dogrywce w górę powędrowała ręka jego rywala. Reprezentant Fight Gym Gdynia, który sportową karierę zaczynał od koszykówki, grając w nią profesjonalnie przez 6 sezonów, to zawodowy mistrz Polski w kickboxingu z 2012 roku i triumfator Pucharu Polski w K-1 z 2013 roku. Uczestniczył też w prestiżowych turniejach King of Kings World GP w Płocku, Gdańsku i Wilnie, podczas których m.in. pokonał doświadczonego Niemca Andre Agbobly’ego i stoczył świetny pojedynek z legendarnym mistrzem wagi ciężkiej, Ukraińcem Pavlem Zhuravlevem. Po starciu z Wrzoskiem, szukając nowych wyzwań, Kalski wziął udział w drużynowym turnieju Iron Warriors Team – po dwóch wygranych walkach awansował do finału, ale nie wystąpił w nim z powodu kontuzji ręki.

Na gali FEN 17 Baltic Storm kibice zobaczą jeszcze cztery inne pojedynki w formule K-1 – Radosława Paczuskiego z Holendrem Menno Van Roosmalenem, Artura Bizewskiego z Marcinem Szrederem, Jarosława Daschke z Robertem Rajewskim Jr oraz Alana Kwiecińskiego z Kamilem Mateją. Z kolei w walkach na zasadach MMA tego wieczora wystąpią m.in. Kamil Łebkowski, Piotr Hallmann, Michał Wlazło, Michał Oleksiejczuk, Aleksander Georgas, Ireneusz Szydłowski i Bartosz Leśko. Pełny fight card gali na oficjalnej stronie FEN.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

FEN