11.03.2017

#KSW odwiedzi studio

Dużo uwagi poświęca się majowej gali KSW 39 Colosseum, która odbędzie się na stadionie PGE Narodowy. Jednak warto pamiętać, że poprzedzi ją inne wydarzenie. 7 kwietnia w warszawskim studiu telewizyjnym odbędzie się gala KSW 38: Live in Studio.

Polska organizacja wprowadza kolejną innowację. Jedna z gal KSW odbyła się w Londynie, kolejna została zaplanowana na ogromnym stadionie PGE Narodowym, a ta najbliższa, która odbędzie się 7 kwietnia będzie nastawiona na widzów przed telewizorami. Z bliska walki obserwować będzie niewielka liczba kibiców.

„Kornik” w walce wieczoru

W Warszawie zaprezentuje się Artur Sowiński, który na poprzedniej gali KSW w Krakowie stracił pas mistrzowski w wadze piórkowej na rzecz Marcina Wrzoska. Między zawodnikami od dawna wrzało. W końcu spotkali się i stworzyli wyjątkowy spektakl. Decyzją lekarza walkę przerwano w drugiej rundzie ze względu na opuchliznę na oku „Kornika”, choć ten twierdził, że jest w stanie dalej rywalizować. W Warszawie 30-letni fighter spotka się z Łukaszem Chlewickim. Popularny „Sasza” również nie najlepiej wspomina występ w Krakowie. W pierwszej rundzie przegrał z Mansourem Barnaouim. Niemalże perfekcyjny cios łokciem w wykonaniu Francuza rozciął łuk brwiowy Chlewickiego, pojedynek przerwano. „Kornik” i „Sasza” mają coś do udowodnienia. Ich bogate doświadczenie może przełożyć się na niezwykle widowiskową walkę.

W Warszawie odbędzie się również pierwsza walka w wadze koguciej. Zmierzą się w niej Anzor Azhiev i Kamil Selwa. 26-latek reprezentujący WCA Fight Team wraca po półtorarocznej przerwie. Azhiev musiał poświęcić czas na leczenie urazów. W ostatnim występie (KSW 33) pokonał przez poddanie w trzeciej rundzie Vaso Bakocevicia. Jego rywalem podczas warszawskiej gali będzie obiecujący Kamil Selwa. 22-latek stoczył 15 walk, z których 10 wygrał. Może się pochwalić passą czterech zwycięstw z rzędu.

Drugą walkę w KSW stoczy 23-letni Roman Szymański. W debiucie fighter z Poznania przed czasem uporał się z Sebastianem Romanowskim. Rywalem Szymańskiego będzie Denilson Neves de Oliveira. Dla Brazylijczyka będzie to druga szansa od włodarzy KSW, w debiucie przegrał z Filipem Wolańskim. Wcześniej wygrał z Marianem Ziółkowskim na PLMMA 70.

Niepokonani

Podczas KSW 38 w wadze lekkiej zadebiutuje Kamil Szymuszowski. 27-latek dotychczas występował w kategorii półśredniej. Dotychczas stoczył trzy pojedynki dla KSW i wszystkie wygrał. Warto podkreślić, że „Szymek” ma znakomitą passę – triumfował w ośmiu kolejnych starciach. W Warszawie zmierzy się z Marifem Piraevem, który w Londynie przegrał z Matuszem Gamrotem. Dla Rosjanina była to pierwsza porażka, wygrał 13 walk.

30-letni Grzegorz Szulakowski wygrał dwie walki w KSW. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z Renato Gomesem Gabrielem, który debiutował pojedynkiem z Mateuszem Gamrotem i przegrał przed czasem.

W pozostałych pojedynkach zmierzą się: Łukasz Rajewski i Sebastian Romanowski oraz Maciej Kazieczko i Tomasz Matusewicz. Na nazwisko rywala czeka Łukasz Bieńkowski.

Fot. konfrontacja.com

KM