23.04.2019

#Kto tymczasowym mistrzem?

Głównym wydarzeniem gali KSW 48, która odbędzie się 27 kwietnia w Lublinie będzie pojedynek o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Romanem Szymańskim a Salahdinem Paramassem. Na rewanż w starciu z Stjepanem Bekavacem liczy Łukasz Jurkowski.

21-letni Parnasse z impetem rozpoczął przygodę z KSW. Francuz trafił do polskiej organizacji jako młody i zdolny zawodnik, ale w rywalizacji z bardziej doświadczonymi fighterami pokazał wysokie umiejętności. Parnasse w pokonanym polu pozostawił Łukasza Rajewskiego, Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska. Młody Francuz dobrze czuje się zarówno w stójce, jak i w parterze. Dotychczas zanotował 12 zwycięstw i jeden remis. Jego rywalem w starciu o tymczasowy pas kategorii piórkowej będzie Roman Szymański. Dla byłego mistrza FEN będzie to piąte starcie w KSW. Dotychczas Szymański zanotował trzy zwycięstwa, jeden pojedynek przegrał. 25-letni Szymański musi mieć się na baczności, ale ma za sobą doświadczenie z rywalizacji o pas. Czy zatrzyma rewelacyjnego Francuza?

W grudniu 2015 roku Łukasz Jurkowski zanotował porażkę w starciu ze Stjepanem Bekavacem. Wtedy polski zawodnik doznał kontuzji, starcie zakończyło się przez techniczny nokaut. Podczas KSW 48 "Juras" będzie miał okazję do rewanżu. Jurkowski wrócił do zmagań po sześcioletniej przerwie. Z MMA pożegnał się w marcu 2011, jednak w maju 2017 wystąpił na Stadionie Narodowym (KSW 39). Polak pokonał Rameau Thierry Sokoudjou i rozbudził swój apetyt, czego efektem był kolejny występ w oktagonie.  Podczas KSW 42 "Juras" przegrał z Martinem Zawadą. Najbliższy rywal Polaka, czyli Stjepan Bekavac nie ma ostatnio dobrej passy. 36-letni Chorwat przegrał trzy pojedynki z rzędu. 

Ciekawie zapowiada się występ coraz pewniej radzącego sobie w KSW Gracjana Szadzińskiego. 29-latek wygrał dwa ostatnie pojedynki przez nokaut – z Paulem Redmondem i Maciejem Kazieczko. Warto dodać również triumf z Leonidem Smirnovem na Babilon MMA 1. W Lublinie rywalem Szadzińskiego Marian Ziółkowski, który ostatnio (KSW 46) odprawił Grzegorza Szulakowskiego.

Karta walk KSW 48:

Pojedynek o tymczasowy pas kategorii piórkowej: Roman Szymański – Salahdine Parnasse

Łukasz Jurkowski – Stjepan Bekavac (93kg)

Gracjan Szadziński – Marian Ziółkowski (70,3kg)

Filip Wolański – Filip Pejić (65,8kg)

Michał Michalski – Milos Janicić (77,1kg)

Cezary Kęsik – Jakub Kamieniarz (83,9kg)

Hubert Szymajda – Shamil Musaev (70,3kg)

Sebastian Przybysz – Bogdan Barbu (61,2kg)

Fot. Roman Szymański – MMA Fighter Facebook

KM