23.09.2018

#Kurpiowska Kuźnia Mistrzów, czyli emocje gwarantowane

6 października w hali WOSIR w Wyszkowie odbędzie się XVIII Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. O zbliżającym się wydarzeniu oraz rozwoju projektu opowiadają nam organizatorzy Artur Lach i Paweł Deluga.

FighTime.pl: Na jakim etapie są przygotowania do XVIII Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów?

Artur Lach i Paweł Deluga: Nigdy nie byliśmy tak bardzo przygotowani. Przekazaliśmy wiele działań profesjonalnym firmom zewnętrznym. Oprócz tradycyjnej sprzedaży biletów wprowadziliśmy sprzedaż internetową na evenea.pl . Obsługę techniczna czy halę sportową na WOSIR Wyszków również uzgodniliśmy w dużym wyprzedzeniem. Wszystkie zaplanowane działania wynikające z doświadczenia kilkunastu mniejszych imprez sprawdziło się zwłaszcza, że ta gala jest już dużą imprezą masową, na którą musieliśmy uzyskać wiele zezwoleń i pozytywnych opinii.

Sięgnijmy początków – jak wygląda z Panów perspektywy rozwój przedsięwzięcia? Jak zmieniła się Kurpiowska Kuźnia Mistrzów?

Początki kontra dziś, czyli 2014 rok a 2018. Ring podłogowy, a dziś ring z atestami WSB. Mała sala sportowa, gdzie przyszło 60 osób, a dziś impreza masowa na kilkaset osób. Walki tylko w kaskach, a dziś zawodowe bez kasków. Budżet imprezy 1000 zł, a dziś kilkadziesiąt tysięcy. Posty na Facebooku docierały do 1000 osób a dziś dochodzą do 40000

Można powiedzieć, że jesteście już marką i wartościowym produktem?

Nie jesteśmy, ale stajemy się marką i wartościowym produktem. Obecnie jest to dla nas czas przejścia, gdzie docieramy do granicy pomiędzy amatorskimi galami a profesjonalnym wydarzeniem. Jesteśmy przekonani, że po kolejnej gali zostaniemy zauważeni przez szerszą grupę obserwatorów, również przez stacje telewizyjne. Widzimy też pozytywny odbiór naszej marki po wprowadzeniu napoju Kuźnia Energy Drink, który miał swoją inaugurację we wrześniu zeszłego roku.

Kogo zobaczymy 6 października w Wyszkowie?

Na gali zobaczymy przede wszystkim pojedynki w formule K-1 . Najważniejszą z nich będzie finałowa walka wieczoru o pas Mistrza Ziemi Kurpiowskiej pomiędzy pochodzącym z Wyszkowa Danielem Bralewskim a pochodzącym z Ostrołęki Karolem Łasiewickim. Przed nimi również w walce wieczoru spotkają się Daniel Strzemiński z Warszawy z Bartoszem Guzem z Lublina. Zobaczymy również kolejnego zawodnika z Ostrołęki Aleksego Zienkiewicza, który zmierzy się z zawodnikiem z Warszawy Dominikiem Gryszkiewiczem. Obaj znani są z poprzednich Kuźni. Warto również wspomnieć o walce fighterów z rywalizujących dużych warszawskich klubów – Palestry i Legii. Będzie to walka pomiędzy Tomaszem Stępińskim, a Filipem Pham Hong. Emocjonujący będzie też bratobójczy pojedynek pomiędzy zawodnikami z Wyszkowa. Młody Marcin Rojek zmierzy się z powracającym na ring po dwóch latach przerwy Błażejem Sarnackim, wicemistrzem świata K-1 Global z Londynu. W sumie planowane jest sześć pojedynków w formule K-1 , także będzie to mocny wieczór. Poza tą formułą nie zabraknie walk bokserskich.

Zapowiadając wydarzenie posługujecie się stwierdzeniem "ogrom mocnych uderzeń", czyli nudów i ziewania nie będzie?

Karta walk gwarantuje emocje. Młodzi utalentowani kontra doświadczeni. Walka o pas Ziemi Kurpiowskiej – rodowity Biały Kurp kontra Zielony Kurp. Rywalizacja klubowa, czyli Palestra Warszawa kontra Legia Warszawa.

Jak oceniają Panowie poziom sportowy poprzednich gal? Czy jesteście źródłem promocji, tworzenia gwiazd?

Poziom sportowy jest dość uczciwy. Zawodnicy są dobierani tak, aby zagwarantować emocje i wyrównaną rywalizację, a nie tzw. egzekucje. Czy jesteśmy źródłem promocji zawodników? Myślę, że tak i tu chciałbym podać kilka przykładów. Piotr Golon znany z Kuźni aktualnie startuje na DSF Kickboxing Challenge. Piotr Trześniewski startował również na DSF czy na Litwie dla organizacji King of Kings. Znany bokser olimpijski Marek Pietruczuk, który aktualnie wchodzi na zawodową drogę kariery, również pokazał się na naszych galach m.in. na Międzynarodowej Gali Kuźni w meczu bokserskim Polska – Kanada, którą zorganizowaliśmy w zeszłym roku. Inny znany bokser, który walczy na galach Polsat Boxing Night, Mateusz Tryc zaczynał na wyszkowskim ringu.

Na koniec chcielibyśmy serdecznie zaprosić czytelników i sympatyków K-1 i boksu na naszą galę. Przyjeździe i sami oceńcie. Bilety w Gym4U Wyszków i na KuzniaMistrzow.evenea.pl.

KM