04.05.2017

#Kwieciński vs Mateja w karcie walk FEN 17 Baltic Storm

Alan Kwieciński ponownie zawalczy w organizacji Fight Exclusive Night! Tym razem dwukrotny kickbokserski wicemistrz świata i była gwiazda programu „Warsaw Shore” stoczy pojedynek w formule K-1, a jego rywalem 12 maja na gali FEN 17 Baltic Storm w Gdynia Arena będzie utalentowany prospekt z Kaszub – srebrny medalista Pucharu Świata Kamil Mateja.

Debiutujący w organizacji FEN Kamil Mateja to jeden najbardziej perspektywicznych kickbokserów młodego pokolenia. Potwierdzeniem klasy tego młodego, ambitnego zawodnika są sukcesy na imprezach rangi mistrzowskiej w kraju i zagranicą, m.in. drugie miejsce w Pucharze Świata w low-kick w 2015 roku, zdobyty rok później srebrny medal mistrzostw Polski w kick-light i wywalczony zaledwie miesiąc temu pas mistrza kraju w tej formule. Reprezentant silnego kickbokserskiego klubu PCNP Rebelia Kartuzy, w którym szlifuje swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera Patryka Zaborowskiego, w zawodowym ringu debiutował półtora roku temu, efektownie nokautując Macieja Pawłowskiego.

Dla Alana Kwiecińskiego będzie to drugi występ na arenie Fight Exclusive Night, ale po raz pierwszy będzie walczył w pojedynku na zasadach K-1 – poprzednią walkę, na gali FEN 11 Warsaw Time, stoczył w formule MMA. Olsztynianin szerokiej publiczności znany jest jako jedna z gwiazd popularnego reality show „Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy”, ale miłośnicy sportów walki wiedzą, że Kwieciński jest przede wszystkim utalentowanym kickbokserem. Trenujący obecnie w WCA Fight Team Warszawa zawodnik w 2013 i 2016 roku zdobywał tytuły wicemistrza świata, a w 2014 roku zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata. Miał także okazję walczyć na prestiżowej gali King of Kings World GP 2014 w Płocku. Aby móc się bardziej poświęcić swojej sportowej pasji, Kwieciński rok temu zrezygnował z udziału w programie i skoncentrował się tylko na treningach. Jako zawodowiec stoczył dotychczas 8 walk, z których 5 zakończyło się jego zwycięstwem.

Na gali FEN 17 Baltic Storm kibice zobaczą jeszcze trzy inne walki w formule K-1 – Radosława Paczuskiego z Holendrem Menno Van RoosmalenemArtura Bizewskiego z Marcinem Szrederem oraz Jarosława Daschke z Robertem Rajewskim juniorem. Na zasadach MMA tego wieczora walczyć będą m.in. Kamil ŁebkowskiPiotr HallmannMichał WlazłoMichał OleksiejczukAleksander GeorgasIreneusz Szydłowski i Bartosz Leśko. Pełny fight card gali na oficjalnej stronie FEN.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

FEN