04.04.2014

#Legion Głogów wrócił z medalami

Jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale. To dorobek głogowskich kickbokserów podczas Mistrzostw Polski Low-Kick, na których Legion Głogów wystawił silną reprezentację.

W Bełchatowie zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Kickboxingu Low-Kick Seniorów i Juniorów. Nie zabrakło na nich reprezentacji Legionu Głogów, który wrócił z jednym złotym, dwoma srebrnymi oraz trzema brązowymi medalami.

Złoty medal zdobył trener Legionu – Maciej Domińczak, który występował w kategorii do 63,5 kg seniorów.

– Tym sposobem jestem aktualnym Mistrzem Polski w trzech formułach kickboxingu – K-1, Kick-light oraz Low-kick co przywraca mnie na pozycję nr jeden w rankingu Polskich zawodników w tej kategorii wagowej – mówi Domińczak. – Sam turniej szedł mi wyjątkowo dobrze. Pierwsza walka wygrana zdecydowanie 3:0 z zawodnikiem Cyrankowskim z Legnicy. W drugiej wygrałem przez nokaut w pierwszej rundzie z zawodnikiem z „Hoły” Team. Finał to dość trudna walka z Janem Lodzikiem z „Tajfuna” Legionowo, którą wygrałem – opowiada głogowianin.

Zawodnikami, którzy zdobyli srebrne medale byli Mariusz Lach (57kg junior starszy) oraz Krzysztof Małecki (60kg junior młodszy). W przypadku Mariusza warto zwrócić uwagę na to, że zmienił kategorię wagową na wyższą oraz startował w starszej grupie wiekowej niż do tej pory. Przez to start w zawodach był dla niego jeszcze trudniejszym wyzwaniem. Mimo tego poradził sobie świetnie. W finale spotkał się ze swoim kadrowym kolegą ze Starachowic – Damianem Śpiewakiem.

– Była to jedna z najładniejszych, jeśli nie najładniejsza walka juniorów na tych zawodach – przyznaje trener Mariusza.
– Przez trzy rundy obydwoje nie odpuszczali ani na moment. Cały czas trudno było dostrzec przewagę któregokolwiek z zawodników. Ostatecznie stosunkiem głosów 2:1 wygrał Damian Śpiewak i to on otrzymał złoty medal w tej kategorii.

Drugi z głogowian, którzy zdobyli srebro to Krzysztof Małecki. Jak przyznaje trener Domińczak, młody zawodnik mocno aspiruje do tego, by w przyszłości zasilić szeregi kadry narodowej. Widać to z każdą kolejną walką, bo zawodnik Legionu ciągle się rozwija.

Brązowe medale zdobyli Radosław Jeleniewicz (60 kg junior starszy), Dagmara Wojtun (48 kg juniorka starsza) oraz Adam Łyżwa (51 kg junior starszy).

Niestety, nie wszystko poszło dobrze w czasie tych zawodów. Ogromnym zaskoczeniem była przegrana Mateusza Hiki (91 kg senior). Zmierzył się on z przeciwnikiem, którego pokonał trzy miesiące wcześniej na Mistrzostwach Polski w Thaiboksingu.

– Na ringu w Bełchatowie zabrakło Mateuszowi zimnego spojrzenia na sytuację w ringu. Było dużo sytuacji, których Hiki nie wykorzystał a te jak wiadomo lubią się mścić – przyznaje Maciej Domińczak. – Brak skupienia i konsekwencji spowodował, że to rywal naszego zawodnika mógł cieszyć się wygraną. Tutaj również stosunek głosów wynosił 2:1 – dodaje trener.

Autor: Kacper Chudzik (www.naszemiasto.pl)