02.06.2014

#Leo Kostic vs. Dawid Mora na gali Fight Exclusive Night 3 "The War is coming"

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny pojedynek na nadchodzącej gali FEN 3 „The War is coming”, która odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniu 28 czerwca. Będzie to drugie oficjalnie zapowiedziane przez nas starcie na zasadach MMA. Zmierzą się w nim zawodnicy wagi ciężkiej, ważący 116 kg Dawid Mora z Zielonej Góry i szwedzki zawodnik Leo Kostic mający zbliżoną, potężną, wagę. Będzie to prawdziwa walka tytanów w wykonaniu tych atletycznie zbudowanych fighterów. Waga ciężka zawsze wzbudza ogromne emocje i tym razem kibice także się nie zawiodą!

Mierzący 196 centymetrów Leo Kostic, o przydomku "Animal", trenuje w renomowanym klubie FightZone Malmo, w szwedzkim mieście Malmö, a jego trenerami są Peter Segerlind i Stephan Seidl. 30-letni Leo ma za sobą krótką karierę amatorską w lidzie Shootfightingu, gdzie wygrał cztery pojedynki nie ponosząc porażki. W pełnokontaktowym amatorskim MMA wygrał dwa razy, w tym raz z polskim zawodnikiem, Jakubem Holubem. Od dziecka fascynował go sport w każdej postaci. Był koszykarzem, strongmanem, a obecnie jest zawodnikiem MMA, który ma zadebiutować na profesjonalnej scenie. To wielka szansa dla Leo i nobilitacja, że stanie się to we Wrocławiu w legendarnej Hali Stulecia.

28-letni Dawid Mora to przyszłość polskiej wagi ciężkiej. Zielonogórzanin nie spieszył się z karierą profesjonalnego zawodnika, ale mozolnie przygotowywał się do walk pod okiem legendarnego polskiego Mistrza Świata Muay Thai, Tomasza Makowskiego z Nowej Soli. Mora nie zamyka się tylko na MMA, ale walczył już z czeskim Mistrzem Świata, Tomasem Moznym na zasadach K-1 i to w debiucie na jednej z renomowanych słowackich gal Sztuk Walki. Teraz po treningach z czołówką polskich zawodników wagi ciężkiej jak: Damian Grabowski z Opola czy Przemysław Biskup z Poznania, czas na debiut w MMA. Dawid uważa, że jest gotowy na takie wyzwanie. Sport to jego pasja, jego życie. Grał w rugby w młodości, dźwigał ciężary i jest instruktorem Krav Maga. Jednak najważniejsze wyzwanie teraz przed nim a będzie nim Leo Kostic w Hali Stulecia.

Właśnie na takie zestawienia i bezkompromisowe pojedynki czekają kibice na Fight Exclusive Night 3 „The War is coming” w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniu 28-go czerwca. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć na scenie legendarnej dolnośląskiej areny i to zarówno na żywo jak też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live. Więcej informacji na www.fen-mma.com.

Sprzedaż biletów na galę prowadzi sieć KupBilet.pl, która oferuje możliwość zakupu poprzez sprzedaż internetową KupBilet.pl. 

Dodatkowo bilety dostępne są w punktach sieci STS i Empik. Tylko we Wrocławiu oferuje je kilkanaście punktów sprzedaży, a w całym kraju blisko 300 punktów. Ceny biletów zaczynają się od zaledwie 30 złotych.

Źródło: Materiały prasowe