25.04.2019

#Lista coraz krótsza

Dwóch faworytów do czerwcowego starcia z mistrzem świata IBF, IBO, WBO i WBA Anthony'm Joshuą. Są nimi: Michael Hunter i Andy Ruiz Jr.

1 czerwca Joshua miał rywalizować z Jarrellem Millerem. W próbce moczu oddanej przez Amerykanina 20 marca wykryto niedozwolone substancje. Miller nie otrzymał licencji na pojedynek z "AJ". W związku z tym ruszyły poszukiwania najbliższego przeciwnika mistrza świata. Giełda nazwisk była długa. Wymieniano Polaków – Adama Kownackiego i Artura Szpilkę. Pojawiły się również nazwiska Kubrata Pulewa, Manuela Charra, Trevora Bryana, Luisa Ortiza, Michaela Huntera czy Andy'ego Ruiza Jr. W grze pozostali dwaj ostatni. – Lubię Andy'ego Ruiza, lubię Michaela Huntera. Myślę, że to dwaj pięściarze, którzy dadzą wiarygodne walki – mówił boxingscene.com Eddie Hearn, promotor czempiona.

Ostatnio (listopad 2018 roku) Hunter pokonał w dziewiątej rundzie Aleksandra Ustinova i sięgnął po tytuł międzynarodowego mistrza WBA. Dotychczas 30-letni Amerykanin przegrał jeden pojedynek – z Oleksandrem Usykiem. Hunter ma na swoim koncie 16 zwycięstw, w tym 11 przed czasem. Z kolei Andy Ruiz Jr. miał szansę sięgnąć po pas WBO, jednak w starciu o wakujący tytuł lepszy okazał się Joseph Parker. Później bokser z Nowej Zelandii przegrał z "AJ" i ten wzbogacił swój dorobek. Wróćmy do Ruiza Jr., pięściarz wygrał trzy ostatnie starcia. W pokonanym polu pozostawił Devina Vargasa, Kevina Johnsona oraz Alexandra Dimitrenko. Eddie Hearn chwali Huntera i Ruiza. – Ruiz może nie wygląda najlepiej, ale jest twardy. Jest Meksykaninem, ma szybkie ręce i wyprowadza dużo ciosów. Michael Hunter jest dobrze wyszkolony technicznie i trudny do pokonania – podaje promotor Hearn.

Hearn nie ukrywa, że wielu pięściarzy liczy wyłącznie na pieniądze. – Są inni kandydaci, ale chodzi im o pieniądze i nie mam pewności, czy na pewno chcą walczyć. Nie chcę takiego podejścia, to mam być wielka noc dla Joshuy. To Madison Square Garden. Tam będzie 20 tys. ludzi. To musi być prawdziwa walka – podsumowuje Hearn.

Za duże pieniądze do ringu z Joshuą gotów był wejść Luis Ortiz. Kubańczyk chciał za walkę 10 milionów dolarów, obóz "AJ" proponował tylko 5. Rozbieżności były więc zbyt duże…

Fot. Anthony Joshua Facebook

KM