30.05.2017

#Luboń zaliczony, czas na Bukareszt

W Luboniu judocy rywalizowali o medale Pucharu Polski seniorek i seniorów. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy AZS AWF Warszawa. W najbliższy weekend (3-4 czerwca) reprezentanci Polski udadzą się do Bukaresztu, aby rywalizować w zawodach Pucharu Świata.

Po mistrzostwach Europy w Warszawie, najważniejszym startem dla naszych judoków są mistrzostwa świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Budapeszcie. Dla biało-czerwonych najbliższe miesiące będą czasem intensywnej pracy.

Warszawa dominuje

Trzy warszawskie kluby (AZS AWF Warszawa, AZS UW Warszawa i UKJ „Lemur” Warszawa) zdobyły siedem złotych medali w zawodach Pucharu Świata w Luboniu. Łącznie stołeczne zespoły wywalczyły 15 krążków. Na ten dorobek dodatkowo złożyły się zdobycze zawodników Gwardii, UKJ „ASzWoj Warszawa” i UKJ 225. W klasyfikacji medalowej triumfował AZS AWF, którego judocy zdobyli cztery złote (Joanna Stankiewicz, Gaga Szetekauri, Radosław Koszczyński, Oleksii Lysenko) oraz brąz (Jakub Ozimek).

W tym roku Piotr Kuczera triumfował w Pucharach Europy w Rzymie i Katowicach. Również Luboń okazał się szczęśliwy dla judoki KS Kejza Team Rybnik. W finale Kuczera pokonała Tomasza Szczepaniaka. Złote medale wywalczyły również wicemistrzynie Europy w drużynie Karolina Pieńkowska (52kg) oraz Anna Borowska (57kg). Idealny prezent na 18. urodziny sprawiła sobie Eliza Wróblewska (70kg), która w finale pokonała Julię Jaśkiewicz.

Wśród kobiet można narzekać na frekwencję, która w niektórych kategoriach była niska. W żadnej  na starcie nie pojawiło się więcej niż 10 zawodniczek! Zgoła odmiennie wyglądała sytuacja u panów. W trzech kategoriach startowało 20 i więcej judoków. Najwięcej w wadze do 73kg – 27.

Teraz Bukareszt

Po krajowych emocjach, czas na walkę o punkty do światowego rankingu. Tym razem nasza kadra uda się na Puchar Europy do Bukaresztu. Warto wspomnieć, że Polacy trenują już pod okiem nowych trenerów. Za przygotowanie kobiet odpowiada Marian Tałaj, zaś mężczyznami zajmuje się Zbigniew Pacholczyk. Pomagają im niedawna rywalizujący na tatami – Łukasz Błach i Paweł Zagrodnik.

Start w Bukareszcie jest jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata w Budapeszcie.

W kadrze na Puchar Świata (3-4 czerwca) znaleźli się m.in.: Joanna Stankiewicz (48kg), Katarzyna Wiszniewska i Agata Perenc (52kg), Urszula Hofman (70kg), Beata Pacut i Paula Kułaga (78kg), Aleksander Beta (66kg), Wiktor Mrówczyński (73kg), Damian Szwarnowiecki, Jakub Kubieniec i Karol Kurzej (81kg), Patryk Ciechomski (90kg), Mariusz Krueger i Tomasz Domański (100kg), Maciej Sarnacki i Kamil Grabowski (+100kg).