30.03.2020

#Majowe walki przełożone

Pojedynki Aleksandra Powietkina z Dillianem Whyte'm oraz Derecka Chisory z Oleksandrem Usykiem nie odbędą się w planowanych terminach.

Obecna sytuacja wymaga radykalnych działań. Zagrożenie związane z kornawirusem paraliżuje cały świat, z dnia na dzień wszystkie plany ulegają zmianie. Gale bokserskie planowane na Wyspach Brytyjskich również muszą być przesuwane. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez Brytyjską Komisję Bokserską oraz rząd Matchroom Boxing przełożył wydarzenia, które miałby odbyć się w maju. W związku z tym hitowe starcia Aleksandra Powiaetkina z Dillianem Whyte'm (2 maja) oraz Derecka Chisory z Oleksandrem Usykiem (23 maja) zobaczymy w innych terminach. – To frustrujące, ale w tej chwili na świecie dzieje się wiele poważniejszych rzeczy. Skoncentrowałem się na przygotowaniach do starcia 2 maja i miałem dobry obóz, ale takie jest życie i trzeba dostosować się do tego co przychodzi – powiedział Dillian Whyte.

Matchroom Boxing stawia zdrowie i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Organizatorzy zapewniają, że zakupione bilety będą ważne w nowych terminach gal.  – Zdrowie i bezpieczeństwo bokserów, personelu, wykonawców wydarzeń i fanów zaangażowanych w nasze wydarzenia pozostaje najwyższym priorytetem dla Boxroomu i dziękujemy wszystkim za zrozumienie – czytamy w komunikacie.

Wiadomo, że walka Powietkina z Whyte'm została przesunięta na 4 lipca. Pojedynek odbędzie się w Manchesterze. Rosjanin po raz ostatni boksował w grudniu 2019 roku, kiedy to zremisował z Michaelem Hunterem. Whyte ma na swoim koncie jedenaście zwycięstw z rzędu. W ubiegłym roku pokonał Oscara Rivasa i Mariusza Wacha.

Niebawem powinniśmy poznać nowy termin starcia Chisory i Usyka. 36-leni bokser urodzony w Zimbabwe wygrał trzy ostatnie walki. Wśród pokonanych znajduje się m.in. Artur Szpilka. Z kolei Usyk wrócił jesienią po kontuzji i pokonał Chazza Witherspoona.

Warto również wspomnieć, że prawdopodobne jest przesunięcie mistrzowskiego starcia pomiędzy Anthonym Joshuą a Kubratem Pulewem. Walkę zaplanowano na 20 czerwca, ale na zostać przeniesiona na 25 lipca. Na potwierdzenie informacji cierpliwie czekamy.

Fot. Александр Усик / Usyk Facebook

KM