20.07.2020

#Mayweather ponownie zawita do Japonii?

Bynajmniej nie w celach turystycznych. Niewykluczone, że pod koniec roku legendarny Floyd Mayweather Jr. stoczy pokazową walkę w Japonii.

43-letni Amerykanin pożegnał się z ringiem blisko pięć lat temu, kiedy to pokonał Andre Berto. Było to 49. zwycięstwo w karierze Mayweathera. Popularny "Money" sięgał po pasy mistrzowskie w kilku kategoriach wagowych m.in. WBC, WBA i WBO w półśredniej, IBF w półśredniej czy WBC w junior lekkiej, lekkiej i junior półśredniej. Bogata kariera Mayweathera, walki będące wielkimi wydarzeniami oraz ogromne pieniądze, które zawsze będą się kojarzyć z Amerykaninem.

Mayweather nie zamierzał jednak zejść ze sceny i stanąć z boku. 26 sierpnia 2017 roku w Las Vegas bokser zmierzył się z zawodnikiem MMA Conorem McGregorem. Podstawowa gaża Mayweathera wyniosła… 100 milionów dolarów. W dziesiątej rundzie sędzia przerwał starcie, a Amerykanin zapisał na swoim koncie 50. triumf w karierze. Po starciu z McGregorem legendarny bokser ogłosił zakończenie kariery.

Mayweather nie zniknął jednak z radarów. 31 grudnia 2018 roku Mayweather, podczas gali RIZIN.14 w Saitamie, stoczył pokazową walkę z kickbokserem Tenshinem Nasukawa. Amerykanin nie pozostawił wątpliwości, kto jest lepszy i w pierwszej rundzie rozprawił się z młodym Japończykiem. Nasukawa trzy razy lądował na deskach. Do kieszeni Mayweathera wpadło 9 mln dolarów.

Niejeden pozazdrościłby takiej emerytury amerykańskiemu bokserowi. Niewykluczone, że w grudniu Mayweather ponownie zawita do Japonii. Szansa na kolejne miliony dla Amerykanina, który miałby zmierzyć się z Takashim Uchiyamą. Japończyk wygrał 24. pojedynki w karierze, a ostatnią walkę stoczył w grudniu 2016 roku. Na swoim koncie zapisał tytuł WBA wagi super piórkowej.

Nie da się ukryć, że Mayweather na brak zajęć nie może narzekać. Amerykanin rozwija swoją grupę promotorską Mayweather Promotions, chce być również trenerem, a jego osoba nadal budzi zainteresowanie w kontekście rywalizacji ringowej. Niedawno mówiło się również o możliwym starciu boksera z McGregorem bądź Khabibem Nurmagomedowem.

Fot. Floyd Mayweather Facebook

KM