05.11.2018

#Mayweather wystąpi w Japonii

Floyd Mayweather Jr. podjął decyzję o powrocie na ring. Były bokserski mistrz świata WBC i WBA wagi półśredniej wystąpi na gali japońskiej organizacji promującej MMA – RIZIN. 31 grudnia Mayweather zmierzy się z Tenshinem Nasukawą.

W sierpniu 2017 roku "Money" uczestniczył w nietypowym wydarzeniu. Utytułowany pięściarz w T-Mobile Arenie w Las Vegas stoczył pojedynek z gwiazdą UFC Conorem McGregorem. Sędzia przerwał starcie w dziesiątej rundzie, a Mayweather zapisał na swoim koncie 50 wygraną w karierze. O samej walce mówiło się wiele, zawodnicy tworzyli show i przykuwali uwagę. Efekt? „Money” zarobił, według różnych źródeł, 250 – 300 milionów dolarów. Po wygranej Mayweather ogłosił zakończenie kariery bokserskiej.

Dla wielu Amerykanin uchodzi za jednego z najlepszych pięściarz w historii. W końcu był posiadaczem tytułów w pięciu różnych kategoriach wagowych. 41-latek ciągle budzi ogromne zainteresowanie. Dla wielu organizacji oraz wydarzeń jego nazwisko stanowi ogromny walor promocyjny. Sam Mayweather również potrafi wykorzystać swój potencjał (nie tylko sportowy). Od pewnego czasu mówiło się, że „Money” stoczy kolejną walkę. Sam zainteresowany podkreślał chęć występu w Japonii. Tak też się stanie. 31 grudnia Mayweather zaprezentuje się na gali RIZIN 14 w Saitamie. Jego rywalem będzie 20-letni Tenshin Nasukawa. Japończyk, mierzący 162 cm, jest niezwykle utalentowany i wygrywa walkę za walką. Na swoim koncie ma 27 triumfów w kickboxingu i cztery w MMA.

Co do samej walki Mayweathera z Nasukawą, nie wiadomo na jakich zasadach miałaby się odbyć. Teoretycznie do starcia jest mniej niż dwa miesiące, ale strony do kwestii organizacyjnych podchodzą na spokojnie. Dla Japończyka pojedynek z Amerykaninem to okazja do promocji i wypłynięcia na szerokie wody. Z kolei Mayweather sięga po nowe doświadczenie, ponieważ nigdy nie walczył poza Stanami Zjednoczonymi.

Niewykluczone, że starcie z Nasukawą nie będzie ostatnim wyzwaniem dla amerykańskiego pięściarza. Mówi się o ewentualnym pojedynku Mayweathera z mistrzem wagi lekkiej UFC Chabibem Nurmagomedowem. Również Manny Pacquiao zapowiadał, że będzie chciał spotkać się ponownie z Mayweatherem. Jak widać mimo zakończenia kariery, Money jest rozchwytywany. Magia nazwiska.

KM