18.05.2017

#McGregor podpisał kontrakt, czeka na Mayweathera

Stało się! Conor McGregor podpisał kontakt na walkę z Floydem Mayweatherem Jr. Pojedynek miałby się odbyć jesienią w Las Vegas.

Ogromne pieniądze, fantastyczne widowisko – tak ma wyglądać walka McGregora z Mayweatherem.

Kolejny krok

W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze informacje na temat starcia mistrza UFC w wadze lekkiej Conora McGregora i niepokonanego na bokserskich ringach Floyda Mayweathera Jr. Niektórzy pukali się w czoło. Wraz z upływem czasu okazało się, że coś jest na rzeczy. McGregor szukał kolejnych wyzwań. Jako pierwszy zawodnik w historii zdobył dwa pasy mistrzowskie UFC. Z kolei Mayweather Jr. Spokojnie odpoczywał na sportowej emeryturze.

Świat sportów walki zaczął żyć tym pojedynkiem. Z każdym dniem atmosfera stawała się coraz bardziej gorąca, a w powietrzu dawało się wyczuć zapach wielkich pieniędzy. „Show must go on” –  najlepiej pasuje do określenia starcia McGregora z Mayweatherem. Wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze, aby do hitowej walki doszło już jesienią. McGregor podpisał kontrakt na walkę z bokserem. – To zaszczyt podpisać tę rekordową umowę wraz z moimi partnerami – przedstawił Irlandczyk na stronie TheMacLife.com. – Pierwsza i najważniejsza część tej historycznej umowy została podpisana. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych stron – dodał.

Teraz ruch należy do Mayweather Jr. „Money” jest przyzwyczajony do wielkich pieniędzy i każdą walkę potrafił zamienić w finansowe złoto. Czy tak będzie i tym razem? Mówi się, że McGregor za walkę chce zainkasować 75 mln dolarów. Żądania Mayweather Jr. są wyższe i opiewają na kwotę 100 mln dolarów. Z pewnością na Amerykaninie ta nie robi specjalnego wrażenia. Za walkę stulecia z Manny Pacquiao „Money” zgarnął ponad 270 milionów dolarów.

Czas na walkę

Co do daty pojedynku, na pierwszym planie przez długi czas pojawiał się 16 września. Jednak wiadomo, że McGregor i Mayweather Jr. w tym terminie się nie zmierzą. 16 września odbędzie się inny bokserski hit – Saul „Canelo” Alvarez zmierzy się z Gennady'm Gołowkinem.

Wiadomo, że Irlandczyk i Amerykanin mieliby spotkać się na jesieni w Las Vegas. Tyle na obecną chwilę. Dla Mayweathera byłby to powrót do sportowej aktywności. Ostatni pojedynek pięściarz stoczył we wrześniu 2015 roku, kiedy pokonał Andre Berto. Mayweather zanotował 49 zwycięstw na zawodowym ringu. Z kolei McGregor prezentował się w akcji w listopadzie ubiegłego roku. W drugiej rundzie odprawił Eddiego Alvareza i zdobył pas wagi lekkiej UFC.

KM