12.03.2019

#McGregor trafił do aresztu

Conor McGregor sprawił, że po raz kolejny stało się o nim głośno. Jednak nie z powodów sportowych… Zawodnik z Irlandii został aresztowany za zniszczenie telefonu komórkowego mężczyzny, który chciał zrobić mu zdjęcie.

Najprościej rzecz ujmując – McGregor nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy i swoim zachowaniem sprawił, że po raz kolejny znalazł się w tarapatach. Sytuacja wyglądała następująco: w poniedziałek w Miami Beach kibic próbował zrobić zdjęcie gwiazdorowi UFC. Okazało się, że było to w niesmak 30-latkowi, który wyrwał aparat mężczyźnie i rozbił go. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. McGregor został zatrzymany w swoim domu na Florydzie. Wartość uszkodzonego telefonu wyceniono na 1 tys. dolarów. Irlandczyk trafił do aresztu za wandalizm, za co grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu i wpłaceniu kaucji w wysokości 12,5 tys. dolarów wyszedł z więzienia.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy przypadek wejścia w konflikt z prawem przez McGregora. W kwietniu 2018 roku Irlandczyk, wraz grupą innych osób, zaatakował bus z zawodnikami, który mieli wystąpić podczas gali UFC 223. W kierunku pojazdu poleciały różne przedmioty. Ranny został Michael Chiesa. W związku z zaistniałą sytuację odwołano kilka pojedynków gali w Nowym Jorku. McGregor nie uniknął odpowiedzialności, a sąd ukarał go pięcioma dniami prac społecznych. Dodatkowo Irlandczyk został skierowany na terapię kontroli nad gniewem i musiał pokryć szkody finansowe.

Do kolejnej awantury, z udziałem McGregora, doszło po gali UFC 229 w Las Vegas, podczas której Irlandczyk przegrał z Khabibem Nurmagomedovem. Całą sytuację sprowokował Rosjanina, jednak "Notorius" również "oberwał". Komisja w Nevadzie ukarała byłego mistrza kategorii piórkowej i lekkiej sześciomiesięcznym zawieszeniem i 50 tys. dolarów kary.

Jak widać, w ostatnim czasie McGregor częściej staje się bohaterem negatywnych wydarzeń niż pozytywnych. Ze strony sportowej również nie ma dobrej pasji. McGregor przegrał prestiżowe starcie z Nurmagomiedowem i pas w wadze lekkiej pozostał u Rosjanina. Wcześniej Irlandczyk uległ w bokserskim pojedynku Floydowi Mayweatherowi Jr. Ostatnią wygraną "Notorius" zanotował 12 listopada 2016 roku pokonując Eddie'go Alvareza. Już prawie dwa i pół roku od ostatniego pozytywnego akcentu…

KM