30.09.2019

#Medal Załęcznej, Sobierajska za podium

Katarzyna Sobierajska (70kg) otarła się o podium mistrzostw świata kadetów w judo, które odbyły się w Ałmatach. Polka zajęła piątą lokatę. Z brązem z zawodów Pucharu Świata w Luksemburgu wraca Anna Załęczna (+78kg, na zdjęciu).

Kolejny dobry występ Katarzyny Sobierajskiej. Zawodniczka AZS UW Warszawa znajduje się w wysokiej formie, co potwierdziła niejednokrotnie. W tym roku Sobierajska triumfowała w Pucharach Europy w Follonicy oraz Zagrzebiu. Na swoim koncie zapisała srebro zmagań w Bielsku-Białej. Sobierajska stanęła również na podium mistrzostw Europy, które odbyły się w Warszawie.

W Ałmatach młoda Polka stanęła przed kolejnym wyzwaniem. Start w mistrzostwach świata rozpoczęła od wygranej z Francuzką Juliette Diollot. W ćwierćfinale Sobierajska w nieco ponad dwie minuty uporała się z Montą Anną Olek i znalazła się w strefie medalowej. Półfinałową rywalką Polki był Moka Kuwagata. Zawodniczki doskonale się znają, bo Japonka pokonała Sobierajską w Bielsku-Białej. W Ałmatach było podobnie. Minęły trzy minuty i ippon w wykonaniu Kuwagaty zakończył walkę. Sobierajskiej pozostała rywalizacja o brąz, jednak po upływie czterech minut ze zwycięstwa mogła cieszyć się Elisabeth Pflugbeil.

Brąz Załęcznej

Ponad rok na kolejny medal Pucharu Świata czekała Anna Załęczna. Zawodniczka Toruńskiego Klubu Sportowego Judo sięgnęła po brąz w Luksemburgu. Na swojej drodze Polka spotykała wyłącznie zawodniczki z Francji. Zaczęła efektownie od wygranej przed czasem. W półfinale Załęczna przegrała z Marine Erb, która w tym roku wygrywała zawody w Cluj. W Luksemburgu Francuzka zapisała na swoim koncie kolejny triumf. Załęcznej pozostała rywalizacja o brąz z Emmą Saudrais. Z tej potyczki zwycięsko wyszła Polka.

Blisko podium była Urszula Hofman (70kg). Zmagania w Luksemburgu zaczęła od wygranej z Alison Linon, jednak w kolejnym starciu uległa Szabinie Gercsak. W repasażach Hofman uporała się z Hazel Taylor i stanęła do pojedynku o brąz z Melissą Heleine. Francuzka wygrała przez ippon. Siódmą lokatę w Luksemburgu zajął Sebastian Marcinkiewicz (81kg).

Warsaw Judo Open

1650 judoczek i judoków wzięło udział w XXI Warsaw Judo Open na Torwarze. W rywalizacji zaprezentowali się zawodnicy z Polski, Japonii, Holandii, Niemiec czy Węgier. Zmagania odbywały się w kategoriach wiekowych U16, U18 i U21. Reprezentanci polskich klubów wywalczyli dziewięć złotych medali.

Fot. Anna Załęczna Facebook

KM