21.08.2022

#Medale młodych bokserów

Bardzo dobry występ naszych bokserów w mistrzostwach Europy młodzików w Turcji.

Polacy mają powody do zadowolenia. Do Turcji poleciało 19 bokserek i bokserów, którzy z powodzeniem rywalizowali w mistrzowskiej imprezie. O złoty medal w kategorii wagowej 75kg walczył Daniel Murawski. Polak przegrał jednak w finale z Niemcem Colinem Lottnerem. Srebry medal dla Murawskiego z Pomorzanina Toruń.

Biało-czerwoni wywalczyli również osiem brązowych medali. Wśród dziewcząt na podium stanęły: Gabriela Wawszczyk (44 kg/Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno), Maria Gorzelanna (48 kg/Sporty Walki Gostyń), Oliwia Wasiakowska (51 kg/Gryf Wejherowo), Zuzanna Gołębiewska (57 kg/RUSHH Kielce) i Judyta Andrukajtis (64 kg/Elite Fight Club Lidzbark Warmiński).

Brązowe medale zdobyli również chłopcy: Patryk Dudek (54 kg/Iryda Mielec), Kajetan Bejzert (70 kg/Zagłębie Konin) i Jerzy Armatys (90 kg/Iryda Mielec).

Czytaj również: Polak z brązowym medalem mistrzostw świata!