05.09.2018

#Mistrzowska szansa Strusa

Chciałoby się powiedzieć, że w końcu. 8 września na gali ACB 89 w Krasnodarze Piotr Strus stanie przed szansą na wywalczenie mistrzowskiego pasa w kategorii średniej. Jego rywalem będzie Albert Duraev.

Dobre występy 30-letniego zawodnika z Warszawy sprawiły, że stał się kandydatem do pasa w kategorii średniej. Wszystko było już dopięte na ostatni guzik, strony się porozumiały, a termin został wyznaczony. Tylko jak lawina pojawiały się informacje o odwołanych galach ACB. Do skutku nie doszły wydarzenia w Londynie i Malmo. Jak zwykło się mawiać, "co się odwlecze, to nie uciecze". 8 września Piotr Strus stanie "oko w oko" w mistrzem kategorii średniej Albertem Duraevem w Krasnodarze.

Piotr Strus zapracował na walkę o pas mistrzowski czterema zwycięstwami oraz… nierozstrzygniętym starciem. Warto wrócić do sytuacji z werdyktem po pojedynku Polaka z Mikhailem Kolobegovem. Sędziowie wskazali na Rosjanina, jednak Strus nie był zadowolony z decyzji oceniających i złożył odwołanie. Ostatecznie werdykt zmieniono na no contest. Kolejne trzy walki to pokaz umiejętności Polaka, który przed czasem pokonał Andy'ego DeVenta oraz Nikolę Dipchikova. W maju Strus uporał się z Fernando Gonzalezem, czym utorował sobie drogę do starcia o pas mistrzowski.

W Krasnodarze na 30-latka będzie czekał Albert Duraev, który pas zdobył w grudniu 2017 roku pokonując Vyacheslava Vasilevsky'ego. Rosjanin w ekspresowym tempie uporał się z rywalem. Warto dodać, że Duraev był również posiadaczem pasa w kategorii do 77kg. Rosjanin może pochwalić się imponującą serią siedmiu zwycięstw z rzędu, w tym aż sześciu przed czasem.

Strus prezentuje się znakomicie w ACB i wygrana z Duraevem byłaby swego rodzaju „wisienką na torcie”. W Krasnodarze zobaczymy również Daniela Omielańczuka. Dla 36-latka, który ma za sobą przygodę z UFC będzie to drugi występ w ACB. W debiucie Polak efektownie uporał się z Bobby'm Brentsem. Najbliższym rywalem Omielańczuka będzie Irańczyk Amir Aliakbari, który ma serię trzech zwycięstw z rzędu. W marcu na ACB 83 pokonał Denisa Smoldareva.

W Krasnodarze dojdzie również o starcia o pas kategorii półśredniej pomiędzy Ciro Rodriguesem a Albertem Tumenovem. Tytuły w wadze lekkiej będzie bronił Adbul-Aziz Abdulvakhabov, który zmierzy się z Alim Bagovem.

Fot. Piotr Strus Facebook

KM