24.04.2019

#Mistrzowska szansa Sulęckiego

28 czerwca 2019 roku może być wyjątkowy dla Macieja Sulęckiego. Jak podał dziennikarz Fox Sports Mike Coppinger, tego dnia polski bokser spotka się z Demetriusem Andrade w pojedynku o pas WBO w wadze średniej.

Popularny "Striczu" wykonał ważny krok w stronę mistrzowskiej walki. W marcu w Liacouras Center w Filadelfii po morderczym starciu okazał się lepszy od Gabriela Rosado. Sędziowie wskazali na Sulęckiego, który dzięki wygranej zdobył pas międzynarodowego mistrza WBO. Niemal pewne było, że w kolejnym starciu Polak spotka się z Demetriusem Andrade. Od razu mówiło się o czerwcowym terminie, jednak w obozie "Striczu" pojawił się niepokój. W starciu z Rosado Polak doznał urazu nadgarstka. Badania i walka z czasem, bo de facto lada dzień trzeba rozpoczynać przygotowania. Kilka dni temu Sulęcki wrócił do treningów. Jak widać, wszystko jest na dobrej drodze. Dziennikarz Mike Coppinger poinformował na Twitterze, że strony osiągnęły porozumienie. – Demetrius Andrade i Maciej Sulęcki zgodzili się na warunki do walki o tytuł wagi średniej 28 czerwca na DAZN. Walka odbędzie się w Dunkin 'Donuts Centre w Providence, Rhode Island, rodzinnym mieście Andrade. Świetnie zobaczyć wojowników – czytamy we wpisie.

31-letni Andrade dotychczas nie przegrał na zawodowym ringu. Amerykanin stoczył 27 walk, z czego 17 wygrał przed czasem. Urodzony w Providence pięściarz tytuł WBO wywalczył w październiku 2018 roku. W Bostonie Andrade pokonał Waltera Kautondokwę. Dotychczas 31-latek tytułu bronił raz – w styczniu, w dwunastej rundzie, pokonał Artura Akawowa. Warto wspomnieć, że wcześniej Andrade z powodzeniem rywalizował w wadze junior średniej.

Dla Sulęckiego walka z 31-letnim Amerykaninem będzie najważniejszym starciem w karierze. Polak stanie przed wielką szansą. "Striczu" stoczył w USA siedem walk, z których przegrał tylko jedną – z Danielem Jacobsem. Polak niejednokrotnie pokazywał zabójczą skuteczność i wygrywał przed czasem. Sulęcki jest numerem dwa w rankingu WBO.  Dla Polaka starcie z Andrade będzie trzydziestym pojedynkiem w karierze.

Fot. Maciej "Striczu" Sulęcki

KM