24.01.2017

#Mistrzowskie starcia na PGE Narodowym

Na majowej gali KSW na stadionie PGE Narodowy w Warszawie zobaczymy cztery walki mistrzowskie. Trzech czempionów poznało już swoich rywali. Na przeciwnika nadal czeka Mamed Khalidov.

W wadze ciężkiej Fernando Rodrigues Jr. zmierzy się z Marcinem Rożalskim, zaś w półciężkiej Tomasz Narkun będzie chciał odeprzeć atak Marcina Wójcika. Z kolei mistrz kategorii piórkowej Marcin Wrzosek zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem.

„Różal” pomści Bedorfa?

29-letni Rodrigues Jr. ma najmniejsze doświadczenie spośród wszystkich uczestników mistrzowskich walk warszawskiej gali. Brazylijczyk przyjechał do Polski i w swoim pierwszym występie zdobył tytuł w wadze ciężkiej KSW. W drugiej rundzie rozbił Karola Bedorfa, który po trzech udanych obronach pożegnał się z pasem. 

Na PGE Narodowym pomścić „Coco” postara się Marcin Różalski. 38-latek stanie przed ogromną szansą. Jeszcze rok temu znajdował się pod ścianą. Po dwóch porażkach jego los wisiał na włosku, jednak na KSW 35 okazał się lepszy od Mariusza Pudzianowskiego. „Różal” w efektownym stylu wrócił na salony i w maju będzie mógł wejść na szczyt. „Płocki Barbarzyńca” będzie miał swój mały jubileusz. W Warszawie zaliczy dziesiątą walkę dla KSW.

Marcin Wójcik przebojem wdarł się do KSW i po trzech zwycięstwach dostał szansę na starcie o mistrzowski pas wagi półciężkiej. 27-latek z Piły wygrał osiem kolejnych walk. W KSW pokonał kolejno: Tomasza Kondraciuka, Michała Fijałka oraz Marcina Łazarza. Ostatniego rywala odprawił już w pierwszej rundzie przez duszenie gilotynowe. Efektowny Wójcik stanie w Warszawie na wprost Tomasza Narkuna. 27-letni mistrz stał się jedną z najbardziej popularnych postaci KSW. Narkun nie ma litości dla swoich rywali. Kolejne cztery walki rozstrzygał w pierwszych rundach.

Walce Artura Sowińskiego z Marcinem Wrzoskiem towarzyszyło wiele emocji. Podczas grudniowej gali w Krakowie „Polski Zombie” odebrał pas „Kornikowi”. Wrzosek stanie do pierwszej obrony tytułu przed sześćdziesięciotysięczną publicznością. Jego rywalem będzie dobrze znany Kleber Koike Erbst. 27-latek z Japonii wygrał dwie walki na KSW, raz przegrał. Jego pogromcą okazał się Artur Sowiński. Po raz drugi Koike Erbst stanie przed szansą wywalczenia pasa w kategorii piórkowej.

Gwiazdozbiór

Majowa gala KSW na PGE Narodowym będzie pełna gwiazd. W stolicy dojdzie do czterech pojedynków mistrzowskich. Na rywala nadal czeka Mamed Khalidov, który pokonał ostatnio Aziza Karaoglu.

W Warszawie zaprezentuje się Mariusz Pudzianowski, który po wygranej z Pawłem Mikołajuwem w Krakowie zapowiadał, że powoli myśli o zakończeniu kariery. Były strongman ma na koncie 10 wygranych walk i 5 porażek. Na PGE Narodowym pierwszą walkę w formule MMA stoczy brązowy medalista Igrzysk Olimpijski w Londynie w zapasach w stylu klasycznym – Damian Janikowski.

Fot. sherdog.com

KM