21.03.2018

#Młodzi pokazali pazur

Nie milkną echa mistrzostw Polski seniorów i  juniorów w K-1 Rules. Kolejna wspaniała impreza pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu pełna sportowych emocji. Z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, którzy z impetem weszli do grona najlepszych.

Wielokrotnie powtarzamy, że doświadczenia nic nie zastąpi. Ale młodość też ma swoje prawa. Udowodnili to Robert Soboń (60kg) i Michał Burdan (75kg). 19-latkowie wywalczyli w Warszawie złote medale. Rok temu Soboń zdobywał mistrzostwo Polski juniorów, a w stolicy w finale uporał się z Dawidem Avagyanem. Mistrzowską ścieżką podąża również Burdan. W ubiegłym roku triumfował w juniorach, zaś w stolicy debiutował w gronie seniorów. Poradził sobie znakomicie, po drodze pokonał doświadczonego Piotra Sokoła, a w finale wygrał z Mateuszem Słotą. – Młodzi wchodzą do rywalizacji i dobrze sobie radzą, ale nie jest to dzieło przypadku. Zawodnicy wcześniej prezentują się na mistrzowskich imprezach na poziomie kadetów i juniorów. Zdobywają cenne doświadczenie, które później procentuje – mówi FighTime.pl Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

Ponownie ze znakomitej strony zaprezentował się Patryk Kuryłek (57kg). Zawodnik z Kobyłki powtórzył sukces z poprzedniego roku, tak jak i reprezentanci warszawskiej Palestry Bartosz Dołbień (81kg) i Michał Bławdziewicz (+91kg). Tytuł obroniła również Ewa Pietrzykowska (56kg), która w finale stoczyła pojedynek z rywalką zza miedzy. Zawodniczka Palestry pokonała Paulinę Saczuk ze Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji Wola.

Miano najlepszej zawodniczki przypadło Emilii Czerwińskiej (60kg) z SKF Boksing Zielona Góra, zaś wyróżnienie wśród panów otrzymał Wojciech Kazieczko (67kg) z Funfit Boxing Team Zielona Góra.

W Hali Koło w Warszawie było gorąco. – Zjechało się wielu bardzo dobrych zawodników z całej Polski. Nie jest łatwo zorganizować imprezę w Warszawie, tym bardziej cieszymy się, że nam się udało. To znakomite rozwiązanie logistyczne dla kibiców. Na trybunach zasiadło wielu z Warszawy, którzy dopingowali swoich zawodników, ale nie brakowało również osób z innych zakątków Polski. Moim zdaniem impreza była zorganizowana na wysokim poziomie. Ogromne podziękowania pragnę skierować do Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za udzielone nam wsparcie – podkreśla Piotr Siegoczyński.

Mistrzowie Polski seniorów K-1:

-57kg Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka)

-60kg Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)

-63,5kg Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra)

-67kg Wojciech Kazieczko (Funfit Boxing Team Zielona Góra)

-71kg Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym Fight Wrocław)

-75kg Michał Burdan (Klub Kyokushin-kan Karate Do w Chełmie)

-81kg Bartosz Dołbień (Palestra Warszawa)

-86kg Maksymilian Bratkowicz (KS Gym Fight Wrocław)

-91kg Tomasz Konieczny (KS Oyama Rzeszów)

+91kg Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa)

-48kg Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki)

-52kg Sandra Drabik (Sportowy Klub Kickboxing Kielce))

-56kg Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa)

-60kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra)

-65kg Pola Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa)

-70kg Kamila Bałanda (Champion Gdańsk)

KM