02.08.2019

#Mocny rywal na start

27 września Rafał Haratyk zadebiutuje w organizacji ACA. Podczas gali w Moskwie Polak zmierzy się z Ibragimem Czużigajewem. Odsłonięte zostały kolejne karty przed KSW 50.

Haratyk stał się czołową postacią organizacji Babilon MMA, w której zanotował cztery zwycięstwa. Zaczął od wygranej z Łukaszem Bieńkowskim, potem był Johan Romming, udany rewanż za porażkę na FEN 11 z Marcinem Naruszczką. W grudniu w Raszynie zawodnik z Bielska-Białej pokonał Macieja Różańskiego. Dobra postawa Haratyka nie uszła uwadze włodarzy organizacji ACA. W lipcu zawodnik poinformował o podpisaniu umowy z federacją. Teraz poznał nazwisko pierwszego rywala. Będzie nim Rosjanin Ibragim Czużigajew, który wygrał ostatnie cztery walki. W lutym w hali Torwar najbliższy rywal Haratyka mierzył się z innym Polakiem – Piotrem Strusem. Podczas ACA 92 lepszy okazał się Rosjanin, choć triumfował po niejednogłośnej decyzji sędziów. Strus dobrze zaprezentował się w drugiej i trzeciej rundzie. Początek starcia dla Czuzigajewa i publiczność liczyła na triumf Polaka, jednak ten musiał pogodzić się z porażką.

Zatem Haratyk ma znakomitą okazję, aby pomścić rodaka. Zadanie nie jest łatwe, bo Czuzigajew to weteran ACA (wcześniej ACB).Ostatnią porażką zanotował w kwietniu 2017 roku, kiedy to przegrał przez poddanie z Vyacheslavem Vasilevskym.

Debiut Haratyka w rosyjskiej organizacji będzie miał miejsce 27 września podczas gali ACA 99. Dla zawodnika DAAS BERSERKERS TEAM będzie to kolejna przygoda z zagraniczną organizacją. Wcześniej rywalizował w afrykańskiej EFC, gdzie zmierzył się m.in. ze znanym z KSW Dricusem Du Plessisem.

Rywal na „50”

Podczas gali KSW 50, która odbędzie się 14 września w Londynie swoją… pięćdziesiątą walkę w karierze stoczy Antonio Chmielewski. 37-latek zmierzy się z Jasonem Radcliffem. Anglik wygrał 15 walk, z czego aż 10 przez nokaut. Na swoim koncie ma również siedem porażek. Chmielewski będzie polował na 33 wygraną. Co warto dodać, na kolejne zwycięstwo Polak czeka już ponad trzy lata.

Kilka dni temu rywala poznał Damian Janikowski. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu na Wembley zmierzy się z Tony'm Gilesem. Janikowski przegrał ostatnie dwie walki w KSW. Rywal ma serię czterech zwycięstw, w MMA rywalizuje od 2009 roku.

Fot. ACA/Facebook

KM