10.12.2018

#Na początek czterech

„My czterej pancerni” – chciałoby się zanucić. 16 lutego w Warszawie odbędzie się gala ACA 92, podczas której zobaczymy Marcina Helda, Piotra Strusa, Karola Celińskiego oraz Daniela Omielańczuka. Liczba Polaków może być jednak większa.

Organizacja Absolute Championship Akhmat ujawniła pierwsze karty zaplanowanej na 16 lutego gali, która odbędzie się na stołecznym Torwarze. W Warszawie zaprezentuje się Marcin Held, który zmierzy się z Abdulazizem Abdulvakhabovem. Dla Polaka będzie to trzeci występ w organizacji ACB (obecnie ACA). 26-latek dotychczas wygrywał przed czasem przez dźwignie skrętowe na staw skokowy – pokonał Callana Potter i Musę Khamanaeva.

Po przegranej walce o pas mistrzowski w wadze średniej, kolejny pojedynek stoczy Piotr Strus. We wrześniu na dystansie pięciu rund Polak uległ Albertowi Durajewowi. Wcześniej zanotował cztery wygrane, zaś walkę z Michaił Kołobiegowem ostateczno uznano za no contest. W Warszawie Strus zmierzy się z Ibragimem Czuzhigajewem.

Niepokonany w ACB jest Karol Celiński. Wygrana z Maksimem Futinem była dla Polaka przepustką do walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej. 8 grudnia Daniel Omielańczuk zapisał na swoim koncie trzecie zwycięstwo w organizacji DSF Kickboxing Challenge. Teraz czeka go zmiana płaszczyzny i walka w MMA. Były zawodnik UFC zaprezentuje się trzeci raz w organizacji ACB, z którą przygodę zaczął od wygranej z Bobbym Brentsem. Z kolei w Krasnodarze przegrał z Amirem Alim Akbarim.

Na Torwarze zaprezentuje się również znany z KSW Aslambek Saidov. Dla organizacji ACB (ACA) 34-latek stoczył sześć walk, z których pięć zakończyło się jego triumfem. Ostatnio Saidov zaprezentował się na gali w Dubaju, gdzie wygrał z Roanem Carneiro. Były mistrz KSW w wadze półśredniej wystąpi w Warszawie po blisko trzech latach. W marcu 2016 roku wypunktował Yasubeya Enomoto. Podczas ACA 92 Saidov zmierzy się z Ciro Rodriguesem.

Czekamy na nazwiska kolejnych zawodników. Organizatorzy zapowiadają, że nie zabraknie wśród nich Polaków, a 16 lutego na Torwarze odbędzie się czternaście pojedynków.

Fot. Piotr Strus Facebook

KM