23.09.2020

#Najważniejsza walka w historii polskiego MMA

26 września podczas gali UFC 253 w Abu Dhabi Jan Błachowicz zmierzy się z Dominickiem Reyesem. Stawką pojedynku będzie pas wagi półciężkiej.

Nie ma, co ukrywać, że dla Jana Błachowicza będzie to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze. W polskim męskim MMA nigdy nie było wydarzenia o takim ciężarze gatunkowym. Błachowicz ma szansę zapisać się na kartach historii. Ciężka praca "Cieszyńskiego Księcia" dała efekt w postaci upragnionego starcia o pas. Nie pozostaje nic innego jak pokonać Reyesa.

37-letni Błachowicz miał nadzieję, że o tytuł będzie miał okazję zmierzyć się z Jonem Jonesem. Niejednokrotnie apelował o to starcie i kolejnymi zwycięstwami torował sobie drogę do niego. W maju Jones popadł jednak w konflikt z UFC, w efekcie czego zwakował pas kategorii półciężkiej. Organizacja zestawiła Błachowicza z Reyesem, który już raz musiał obejść się smakiem. 30-letni Amerykanin w lutym (UFC 247) na dystansie pięciu rund przegrał z Jonesem. Dotychczas jest to jedyna porażka w karierze Reyesa, który dziewięć z dwunastu zwycięstw w karierze zanotował przed czasem.

Błachowicz po sześciu latach w UFC 26 września będzie mógł spełnić marzenia. Polak wygrał siedem z ostatnich ośmiu pojedynków. Ostatnie trzy zwycięstwa były niezwykle efektowne. Błachowicz znokautował Luke'a Rockholda, co spotkało się z ogromnym uznaniem dla 37-latka. Akcję Polaka pokazywano we wszystkich sportowych serwisach informacyjnych. Następnie Błachowicz pokonał Ronaldo Souzę, a w lutym rozbił Coreya Andersona. „Cieszyński Książę” konsekwentnie budował swoją pozycję w kategorii półciężkiej i zbliżał się do walki o pas. W Abu Dhabi Błachowicz będzie mógł wejść na szczyt.

Noc z 26 na 27 września na pewno będzie gorąca i pełna emocji. Błachowicz jest zdeterminowany i ciężko pracuje podczas przygotowań do mistrzowskiego starcia. Walka o pas sprawiła, że o polskim MMA i zawodniku zrobiło się głośno. Błachowicz stał się marką, która godnie reprezentuje nasz kraj. Z pewnością w niejednym polskim domu gala UFC 253 jest wyczekiwana z niecierpliwością.

Fot. materiały promocyjne

KM