08.01.2019

#Nasukawa będzie miał kolejnego znanego rywala?

Tenshin Nasukawa staje się coraz bardziej rozpoznawalny. Duży wpływ na to miała jego walka z utytułowanym bokserem Floydem Mayweatherem Jr. Niewykluczone, że teraz młody Japończyk zmierzy się z byłym mistrzem UFC Conorem McGregorem.

Na gali Rizin 14, która odbyła się 31 grudnia w Saitamie doszło do starcia Mayweathera Jr. z niepokonanym japońskim kickbokserem Tenshinem Nasukawą. Pojedynek odbył się na zasadach boksu. 41-latek górował nad młodszym o 21 lat rywalem. Japończyk już w pierwszej rundzie był liczony trzykrotnie, na co postanowił zareagować jego narożnik. Rzucony ręcznik wiązał się z zakończeniem walki. Dla młodego Nasukawy porażka była ogromnym ciosem, ale jak się okazuje nadal będzie o nim głośno. 20-latek ma spore umiejętności, o czym świadczy 27 wygranych walk, w tym 21 przed czasem. Japończyk, można powiedzieć, stał się magnesem dla gwiazd. Stoczył walkę z Mayweatherem, a teraz miałby spotkać się z Conorem McGregorem.

Irlandczyk jasno przedstawił swoje plany. – Chciałbym pojechać do Tokio, żeby zmierzyć się z Tenshinem Nasukawą w pojedynku MMA – napisał McGregor. Walka miałaby się odbyć jeszcze przed latem. Wiadomo, że McGregor szuka nadal płaszczyzny, na której może brylować. Przegrał głośną walkę bokserską z Mayweatherem. Sytuacja 30-latka w UFC również skomplikowała się. McGregor sięgał po pas w wadze piórkowej i lekkiej. Pierwszy zwakował, a drugi został mu… odebrany, ponieważ Irlandczyk nie palił się do rywalizacji w celu obrony. Ostatnio McGregor musiał uznać wyższość Chabiba Nurmagomiedowa. Jak widać – sytuacja niedawnej pierwszoplanowej postaci UFC stała się trudna. McGregor jest na zakręcie, ale robi wszystko, aby wykorzystać swoją wartość marketingową. Teraz stawia na Nasukawę, a właściwie na pieniądze, które może dostać za walkę z Japończykiem. Mayweather za starcie z młodym zawodnikiem zarobił około 9 milionów dolarów.

Nasukawa odniósł się do propozycji McGregor. – Drogi Panie McGregor, dziękuję za zapamiętanie mojego imienia. Jestem zaszczycony, że rozważasz starcie ze mną. 58kg, zasady kickbokkserskie – doprowadziłby nas niebawem do ringu – odpowiedział Japończyk.

20-latek stawia swoje warunku. Teraz czas na ruch McGregor. Czy Irlandczyk będzie chciał rywalizować w kolejnej dyscyplinie? W boksie mu nie wyszło, ale znając McGregora – show i kasa.

Fot. Tenshin Nasukawa Facebook

KM