09.09.2022

#Niepokonany Zhurakivskiy rywalem Charzewskiego w walce mistrzowskiej

FEN 42 Charzewski Zhurak
Anatoliy Zhurakivskiy (8-0, 2 KO, 1 SUB) podejmie Łukasza Charzewskiego (10-1, 1 N/C, 2 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 42, która 15 października odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej.
Zhurakivskiy to 26-letni Ukrainiec, który na zawodowstwie przebywa od 2017 roku i stoczył 8 walk, z których wszystkie wygrał. W ostatnim pojedynku Alaa Mansour musiał uznać wyższość październikowego pretendenta. Wcześniej na pełnym dystansie Zhurakivskiy wygrał z Arturem Stakhnyukiem. W dorobku Ukraińca są dwa zwycięstwa przez TKO. Pierwszy pojedynek miał miejsce w 2018 roku, wygrał wówczas z Dmitriyem Lavrukiem. Rok później wygrał z Andreyem Zubenko. Podczas gali FEN 42 Zhurakivskiy zadebiutuje w FEN.

Charzewski rozpędzony czterema zwycięstwami, które zanotował w federacji FEN. Po poddaniu Łukasza Bieńka i wypunktowaniu Krystiana Blezienia o umiejętnościach Harry’ego przekonał się Kacper Formela. Przegrał z nim na dystansie trzech rund podczas gali FEN 28. Pojedynek nagrodzono bonusem za najlepsze starcie gali. Przedostatnim razem kibice mieli okazję oglądać wojownika z Dolnego Śląska we Wrocławiu przy okazji gali FEN 30. Wtedy do zawodnik z Kamiennej Góry pokonał na pełnym dystansie Mansura Abdurzakova. Marcową konfrontację Charzewskiego z Matheusem Pereirą Moraisem uznano za nieodbytą.

Gala Wirtuoz Challenge 9 – KUP DOSTĘP