07.08.2019

#Nowa era Justino

Po ostatniej walce Cristiane Justino, UFC 240, uwydatnił się konflikt zawodniczki z prezesem organizacji – Dana White'm. "Cyborg" zapowiada rozpoczęcie nowej ery w swojej karierze.

Na linii Justino – White wrzało od dłuższego czasu. Nieporozumienia, przepychanki medialne sprawiły, że sprawa nabrała gigantycznych rozmiarów. Strony pałały do siebie niechęcia. Po zwycięstwie "Cyborg" nad Felicią Spencer, White nie ukrywał, że Brazylijka go nie zachwyciła. Fundamentem jest jednak sprawa rewanżu Justino z Amandą Nunes. White niejednokrotnie mówił, że "Cyborg" nie chce drugiej walki z mistrzynią dwóch kategorii – koguciej i piórkowej. Podczas spotkania Justino zarzuciła promotorowi kłamstwo.

Strony nie potrafiły osiągnąć porozumienia. Finał jest taki, że Brazylijka pożegnała się z UFC. Zaprzecza jednak informacjom o zwolnieniu. – Zakończyłam erę w UFC. Miałam ostatnią walkę, co oznacza, że nikt mnie nie wyrzucił. Mieliśmy erę EliteXC, erę Strikeforce, erę Invicta i erę UFC. Wszystkie były sukcesami. Wkrótce zaczniemy nową erę. Niebawem przekażę wiadomość. Jestem podekscytowana – napisała Cristiane Justino w mediach społecznościowych.

"Cyborg" była związana z UFC przez ponad trzy lata. Wszyscy długo czekali na angaż Brazylijki, ponieważ uchodziła za czołową postać kobiecego MMA. Zdecydowaną większość walk kończyła przed czasem. Wyczekiwano walki Justino z wiodącą wówczas prym w UFC – Rondą Rousey. Niejednokrotnie spekulowano na ten temat, jednak zanim Brazylijka trafiła do amerykańskiej organizacji, „Rowdy” straciła tytuł i popadła w kryzys.

Przygodę z UFC „Cyborg” zaczęła od wygranej w pierwszej rundzie z Leslie Smith. Łącznie w organizacji stoczyła siedem walk, z których sześć zakończyło się jej triumfem. W lipcu 2017 roku podczas gali UFC 214 Brazylijka wywalczyła pas wagi piórkowej. Tytułu skutecznie broniła dwukrotnie – z Holly Holm i Janą Kunickają. W grudniu 2018 roku straciła pas na rzecz Amandy Nunes, z którą przegrała przez nokaut po zaledwie 51 sekundach walki!

Wcześnej Justino zapisała na swoim koncie pasy mistrzowskie w organizacjach Strikeforce i Invicta.

KM